Šādas datorprogrammas izveide ir dārga. Aplēsts, ka tā izmaksātu apmēram 12 miljonus eiro. Taču tas neesot vienīgais iemesls, kāpēc iestādes nav naskas, lai pēc iespējas ātrāk tiktu saslēgtas vienotā datu bāzē.
To starpā joprojām nav pilnīgas uzticības. Tāpat pastāvot «institucionālā greizsirdība».
«Tiesībsargājošo iestāžu vadības līmenī - viņi zvērēja, ka šīs greizsirdības vairs nav. Mums jāpanāk, lai arī izmeklētājs, strādājot ar šo informāciju, ka viņam nav šīs sajūtas, ka tas ir jāpaveic man, ka es to nedošu citur,» no komisijā dzirdētā secina Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis («Vienotība»). Savukārt Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja biedrs Kārlis Seržants (ZZS) uzskata, ka «ja pirms gadiem pieciem, sešiem, septiņiem, bēdīgi slavenie Vaškeviča laiki, bija redzams, ka iestādes viena uz otru skatās ar diezgan lielām un pamatotām aizdomām par informācijas nopludināšanu, tad šobrīd situācija ir mainījusies».
Skandāls ap Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policistiem rimies
Pēc vadības nomaiņas mazinājušies publiskie pārmetumi arī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei. Tomēr nesen atkal to kritizēja par darbošanos noteikta grupējuma interesēs. Līdz ar to,
ja nav pilnīgas uzticības iestāžu starpā par informācijas lietošanu tikai izmeklēšanas interesēs, e-sistēmā ievietotā informācija var būt formāla nevis patiešām svarīga.
"Šeit mēs runājam par informācijas apmaiņu, kas rodas operatīvās darbības rezultātā cīņā ar organizēto noziedzību. Nenoliedzami, ka šeit uzticībai jābūt vēl augstākā līmenī. Man šobrīd nav informācijas, ka ENAP nodarbotos ar «pasūtījuma lietām». Par to vēsturiski kādreiz tika runāts, bet, Kriminālpolicija pēdējos gados ir strauji mainījusies un ir strauji mainījies ENAP,» uzskata VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.