Sociālajai darbiniecei Aivars stāsta, ka pusdienas bijušas garšīgas, bet
tie kāposti, tie nu gan... Cieti kā krams, derētu sasmalcināt,
jo šejienes iemītnieki ar stipriem zobiem nevar lepoties. Arī rīsi brīvdienās netiekot mīksti izvārīti. Vēlāk sociālā darbiniece pastāsta, ka Aivars neceļos aizgājis, jo kopš bērnības neesot zinājis, ko nozīmē «nē» - vecāki lutinājuši un visu ļāvuši.
Atvadāmies un dodamies laukā, kur mūs sagaida sirms, plušķains suns. Pansionāta dzīvojošie viens pret otru nav pārāk sirsnīgi un iejūtīgi, bet dzīvniekus mīl. «Tas mums tāds terapijas veids,» saka sociālā darbiniece. Pansionāta kaķi ir nobaroti, spožu spalvu un izskatās apmierināti.
Iemācīja sēdēt un staigāt
Viņa ir neliela auguma blondīne, pufīgām formām un apaļām kā pogām acīm. Sieviete steidzīgi nāk pa koridoru. Invaliditāte nav pamanāma. Jeļenai Černihai ir 44 gadi un pansionātā viņa beidzot jūtas patiesi laimīga. Jeļenas istabiņa ir sievišķīga. Puķes, sedziņas, bantes, mīkstās rotaļlietas. Gultā iekārtojies milzīgs melns kaķis, kura zaļajās acīs var ieraudzīt savu atspulgu.
Kad Jeļenu atrada guļam Centrāltirgū, viņas dzīvība turējās mata galā. Izvārgusi, dzeltenā krāsā, 40 kilogramus smaga, gandrīz paralizēta viņa no slimnīcas tika pārvietota no viena pansionāta uz nākamo, kamēr nonāca Ķemeros. Viņa gulēja pamperos un nekustējās. Pansionātā Jeļenu masēja, mācīja piecelties sēdus, iztaisnot dūrē savilktos pirkstus, spert pirmos soļus. Tagad Jeļena ne vien staigā, bet arī palīdz saimniecībā, iet uz trenažieru zāli.