Nē. 1993. gadā teroristi Pasaules tirdzniecības centra kompleksa pazemes autostāvvietā detonēja spridzekli, kas bija ievietots kravas automašīnā. Sprādziena vilnis sasniedza septīto torņa stāvu, nogalinot sešus, bet ievainojot vairāk nekā tūkstoš cilvēku. Torņi spēja izturēt sprādzienu un nesabrukt.
ASV varas iestādes vēlāk arestēja teroristus, kas bija atbildīgi par sprādzienu.
Vai ASV varas iestādes nojauta, ka tiek plānots terorakts?
Pirms 11. septembra norisinājās vairāki incidenti, kas liecināja par to, ka briest kaut kas lielāks, to skaitā 1993. gada terorakts Pasaules tirdzniecības centra kompleksa pazemes autostāvvietā, 1998. gada ASV vēstniecību Kenijā un Tanzānijā spridzināšanas un 2000. gada uzbrukums ASV militārajam kuģim «USS Cole», kad tas atradās Jemenā.
Pastāv informācija, ka ASV varas iestādes pat bija nonākušas uz pēdām dažiem teroristiem, kas piedalījās 11. septembra teroraktā, tomēr drošības mēri nekad netika pieņemti.
Cik ilgs laiks bija vajadzīgs, lai atrastu Osama bin Ladenu?
Neskatoties uz to, ka par Osamas bin Ladena galvu tika izsludināta 25 miljonus liela atlīdzība, ASV varas iestādēm bija vajadzīgi 10 gadi, lai sadzītu viņam pēdas. Bin Ladens tiek uzskatīts par 11. septembra teroraktu galveno organizatoru.
2011. gada 2. maijā ASV Īpašo spēku vienība iebruka Osamas bin Ladena privātmājā Abotābādas priekšpilsētā Bilalā un nogalināja teroristu vadoni.
Kas šobrīd atrodas dvīņu torņu vietā?
Vietā, kur atradās Pasaules tirdzniecības centra ēku komplekss, pašlaik atrodas Nacionālais 11. septembra memoriāls un muzejs, kā arī 540 metrus augsts debesskrāpis. Tiek plānots būvēt arī otru debesskrāpi, kas kopā veidos jauno Pasaules tirdzniecības centru.