LPSC vadītājs arī sacīja, ka situācija piena tirgū Latvijā kopumā ir stabila par spīti sezonalitātei, piena produktu cenu pieaugumam un sarūkošajam iedzīvotāju skaitam. Saskaņā ar oficiālajiem datiem, piena patēriņš uz vienu iedzīvotāju Latvijā šogad ir nedaudz pieaudzis. Turpretī piena produktu importa apjoms šogad nav būtiski manījies salīdzinājumā iepriekšējo gadu.
Viņš arī sacīja, ka provizoriskie dati par Latvijas piena pārstrādes sektora eksportu šā gada pirmajā pusgadā vēl nav apkopoti, bet katra sevi cienoša kompānija strādā pie jaunu tirgu meklējumiem. Arī LPCS atbalsta eksportējošos uzņēmumus ar projektu «Piena produktu noieta veicināšana trešajās valstīs», kura mērķis ir veicināt piena produktu konkurētspēju un patēriņu, palielinot Eiropas Savienības piena produktu tirgus daļu trešajās valstīs, tajā skaitā Ķīnā, ASV, Apvienotos Arābu Emirātos, Azerbaidžānā un Izraēlā.
Lai gan oficiālie dati vēl nav apkopoti, piena produktu eksports Latvijā šogad vasarā varētu būt nedaudz palielinājies salīdzinājumā ar pagājušo gadu, pieļāva Šolks. Šādas prognozes ir saistītas ar piena iepirkuma apmēra pieaugumu Latvijā, tikmēr uz Lietuvu tiek izvests mazliet mazāk piena nekā pagājušogad.
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka, atbilstoši Latvijas Tirgotāju asociācijas datiem, vidējā sviesta cena 2016.gada martā Latvijā bija 7,9 eiro kilogramā, 2017.gada martā - 8,55 eiro kilogramā, bet augustā tā sasniedza 13,1 eiro kilogramā.
Konkurences padome secinājusi, ka sviesta cenas apmēru nosaka globālās tendences, pašizmaksas palielināšanās pārstrādes procesā izejvielu ierobežotās pieejamības dēļ, kā arī mazumtirgotāju uzcenojums.