Kā apvienot mitināšanos teltīs ar romantiku un nelielu komfortu?
Telts mums visiem bērnībā ir likusies kas ļoti intriģējošs un, ja vēl vari ar mammu un tēti visu nakti gulēt šajā «mājiņā», – īsta medusmaize, pat ja naktī dabiskās vajadzības sauc un jāiet tumsā pie izfantazētiem lāčiem un raganām. Mēs nolēmām, ka bērnu pirmo pieredzi ar palikšanu teltīs būtu labi apvienot ar nelielu komfortu (pieejamu ūdeni, nojumi, labiekārtotu tualeti, ugunskura vietu un malku, ierīkotu peldvietu utt.), nevis doties visdziļākajā mežā pie, iespējams, (ne)izfantazētiem lāčiem, kur, ja godīgi, pati nejustos droši, kur nu vēl spētu atklāt bērnam, cik feini ir palikt teltīs kaut kur Latvijā neskartā dabā. Tas mums būs nākamais līmenis.
Jāsaka, ka Latvijā ir ļoti daudz šādu iespēju, kur tu vari dabūt «divi vienā», atliek vien pētīt un izvēlēties. Bērni par to visu, protams, bija sajūsmā!
Vakara «vanna» skaistajā Zebrus ezerā; ēst «Tūristu brokastis» pie ugunskura tumsā; došanās uz telti ar lukturīšiem; ķiķināšana pirms miega
uz tēta piepūsta matrača un laišanās saldā miegā, fantazējot, ko mēs darīsim rīt!
Dalīt taku ar lamu, paglaudīt strausa kaklu jeb dzīvnieku parks mini zoo vietā
Lieta, kas vieno mūsu ģimenes, ir mīļums pret dzīvniekiem, tāpēc vēlējāmies bērniem parādīt kādas vietas, kas nelīdzinās zooloģiskajam dārzam, bet kur ir iespēja nonākt tuvākā kontaktā ar dzīvnieku un uzzināt par tiem daudz jauna no to saimniekiem. Pirmā iesakāmā vieta ir eksotisko dzīvnieku parks Dundagā. Uzsveru vārdu «parks», jo šeit nevienam dzīvniekam nav krātiņa. Maksimums, zināmu drošības apsvērumu pēc, aploks strausiem un aizgalds kamielim. Tātad pavisam jauns – apmēram gadu strādājošs, fantastisku cilvēku ģimenes veidots projekts, kur katrs eksotiskais dzīvnieciņš nonācis tikai pēc rūpīgas aprūpes izstudēšanas un kopēja prasmju pierādīšanas. Saimniece pati pēc biļešu pārdošanas instruēs par visu, kas jāzina, lai pēc tam ļautu bērniem pašiem vērt vaļā parka vārtus un doties iepazīt. Iesakām daudz jautāt, jo parka saimnieki patiešām ir zinoši un labprāt izrādīs savus mīluļus. Pat ļaus papaijāt strausu jaunkundzes kaklu un ar kolorītu stāstu demonstrēs, cik interesanti noris strausu pārošanās. Nākamais saimnieku plāns ir iegādāties ķengurus, bet pagaidām vēl tiek studēta to turēšanas specifika.