Tikmēr pēc integrētajām medicīnas studijām, kurās iegūst maģistra grādu, no Lietuvas aizbraukušo absolventu īpatsvars ir augstāks, bet šo statistiku ietekmē tas apstāklis, ka prāvāka daļa beidzēju ir ārvalstnieki.
«Starp absolventiem, kuri no 2014. līdz 2016.gadam beiguši integrētās medicīnas studijas, 7 procentiem ir ārvalstu pilsonība un viņi pēc studiju beigšanas nepaliek strādāt Lietuvā. Domājams, ka šie cilvēki dodas projām no Lietuvas un sāk mediķa karjeru citās valstīs. No tiem absolventiem, kuri pēc šīm studijām nestrādā Lietuvā, atrēķinot ārvalstniekus, noskaidrojas, ka pēc studijām Lietuvā paliek aptuveni 87% no integrētās medicīnas studiju absolventiem, kuriem ir Lietuvas pilsonība,» skaidrojis MOSTA analītiķis Gintauts Jakšts.
Pēc integrētajām studijām Lietuvā paliek aptuveni 94% farmaceitu un 85% zobārstu.
Gadu pēc studiju beigšanas integrēto medicīnas studiju absolventu atalgojums pirms nodokļu nomaksas ir aptuveni 500 eiro mēnesī.
Tikmēr rezidentūras studijas beigušie ārsti speciālisti gadu pēc beigšanas pelna caurmērā divarpus reizes vairāk par vidējo algu Lietuvā.
Tiesa gan, kā atzinis Jakšts, Lietuvā netiek fiksēts, kādu slodzes daļu darbinieki strādā, tādēļ nav iespējams pateikt, par kādu slodzi viņi šo algu saņem, tomēr netieši, vērtējot darbavietu skaitu, var spriest, ka ārsti speciālisti strādā vairāk par 40 stundām nedēļā.