Savukārt uzņēmumam ir tiesības brīvi izvēlēties savu juridisko interešu pārstāvi. VID tās nevar ierobežot, un uzņēmuma izvēlētais mediators var piedalīties uzņēmuma un VID komunikācijā.
(Papildināts viss teksts.)
Patlaban joprojām turpinās VID un uzņēmuma «Internet» pārstāvju komunikācija un tikšanās ar mērķi rast abpusēji pieņemamu situācijas risinājumu.
«Mēs joprojām ceram, ka sarunās ar uzņēmēju izdosies panākt savstarpēju vienošanos par informācijas sniegšanu, tās apjomu un termiņu. Ja šāda vienošanās tiks panākta, tā tiks nostiprināta, parakstot VID un uzņēmuma administratīvo līgumu par administratīvā strīda risinājumu. Tas VID arī ļautu atjaunot uzņēmuma saimniecisko darbību, un uzņēmums arī varētu atsākt līdzšinējā domēna izmantošanu,» skaidroja VID.
«PricewaterhouseCoopers Legal» vadošais partneris Jānis Lagzdiņš aģentūrai LETA apstiprināja, ka diemžēl Administratīvā procesa likums pagaidām neļauj VID slēgt mediācijas līgumu. «Taču VID ir piekrituši «ss.lv» rosinātajam mediācijas sarunu procesam, ko vadām mēs, gan arī «PricewaterhouseCoopers» kā mediatoram, kurš darbojas saskaņā ar vispārpieņemtajiem mediācijas principiem, saglabājot neitralitāti attiecībā uz abām strīdā iesaistītajām pusēm. Atgādinām, ka mediācijas procesa mērķis ir panākt abām pusēm pieņemamu sarunu rezultātu, tādejādi atrisinot starp abām pusēm pastāvošo strīdu,» norādīja Lagzdiņš.