Produktu ražotājiem turpmāk pirms kārtējā mācību gada sākuma būs jāinformē Lauku atbalsta dienests (LAD) par interesi piedāvāt savus produktus atbalsta programmā. Tāpat atbalsta pretendentam turpmāk katru gadu līdz 10. septembrim būs jāiesniedz iesniegums dalībai atbalsta programmā, norādot atbalsta produktu veidus un to ražotājus, izglītības iestādes, kurām plānots piegādāt produktus, izglītības iestādes apliecinājumu, ka tā piekrīt attiecīgo produktu piegādei no konkrētajiem ražotājiem. Produktu ražotājiem, izglītības iestādēm un potenciālajiem atbalsta pretendentiem starpā būs jāvienojas, kurš uzņemsies ar dokumentu iesniegšanu saistīto administratīvo slogu un arī saņems atbalstu programmā.
Lauku atbalsta dienests (LAD) pretendentam atbalstu izmaksās, pamatojoties uz atbalsta iesniegumu un darījumu apliecinošiem dokumentiem, piemēram, kases čeku vai Valsts ieņēmumu dienestā reģistrētu numurētu kvīti, vai bankas maksājuma uzdevumu, vai bankas izsniegtu attaisnojuma dokumentu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kases operāciju uzskaiti.
Atbalsta programmā turpmāk ļoti liels uzsvars tiks likts uz bērnu un viņu ģimenes locekļu izglītošanu par lauksaimniecību un dažādām lauksaimniecības ražošanas metodēm, par reģionam raksturīgiem produktiem, par veselīgu uzturu, par cīņu pret pārtikas izšķērdēšanu. Papildu izglītojošo pasākumu īstenošana un izglītojoša rakstura publicitātes pasākumu īstenošana būs Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Pārtikas tehnoloģiju fakultātes (PTF) pārziņā, kam jāizstrādā dažādus līdzekļus izglītojošu pasākumu īstenošanai, lai bērni un pieaugušie tiktu izglītoti par lauksaimniecības jautājumiem.
Turpretī atbalsta programmas izvērtēšana tiek deleģēta BIOR. LAD, atbilstoši ES normatīvo aktu prasībām, nosūtīs BIOR sagatavoto izvērtējumu Eiropas Komisijai.