Šodienas redaktors:
Vita Daukste-Goba

Bondars: LRA deputātu pieņemto lēmumu dēļ man bija jānoiet malā

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Edijs Pālens/LETA

Pēdējā laikā Latvijas Reģionu apvienību (LRA) pārstāvošo deputātu pieņemtie lēmumi nav bijuši tādi, kurus es varētu atbalstīt vai arī pārliecināt kolēģus rīkoties citādāk, līdz ar to man ir jānoiet malā, intervijā Latvijas Radio pauda LRA priekšsēdētāja amatu atstājušais Mārtiņš Bondars.

Vaicāts, vai viņš kāda citā formā turpinās strādāt politiskajā spēkā, Bondars norādīja, ka, aizejot no LRA priekšsēdētāja amata, viņš formāli vairs nav LRA nekādā veidā vai formā. Izņemot, kā no LRA/Latvijas attīstībai (LRA/LA) saraksta ievēlēts deputāts Rīgas domē. Viņš apliecināja, ka turpinās strādāt domes opozīcijā.

Taujāts par iespējamu «Latvijas krājbankas» lietas ietekmi uz politiskajiem lēmumiem, Bondars pauda, ka šī ir caurcaurēm politiska lieta un tas nekādā veidā neietekmējot viņa lēmumus profesionālā ziņā.

Intervijā Latvijas Televīzijai Bondars apliecināja, ka viņa un frakcijas viedoklis ir atšķīries ne tikai jautājumā par deputātes Ingunas Sudrabas (NSL) vietu «oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijā, bet arī nodokļu politikas jautājumus un jautājumā par zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) demisijas pieprasījumu.

LETA jau ziņoja, ka ceturtdien sociālajā vietnē «Twitter» Bondars paziņojis par atkāpšanos no partijas valdes priekšsēdētāja amata. «Ņemot vērā pēdējā laika LRA balsojumus Saeimā, es atkāpjos no LRA valdes priekšsēdētāja amata,» rakstīja Bondars.

Saeima ceturtdien apstiprināja «oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas sastāvu, un tajā darbosies Andrejs Judins, Mārtiņš Šics (LRA), Igors Pimenovs (S), Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK), Sudraba un Ainārs Mežulis (ZZS).

Lemjot par komisijas sastāvu, Saeimas sēdē bija plašas debates par Sudrabas kandidatūru. Ņemot vērā, ka viņa ir minēta tā dēvētajās «oligarhu sarunās», nacionālās apvienības «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK un «Vienotības» deputāti iebilda pret viņas apstiprināšanu parlamentārās izmeklēšanas komisijā.

Vēlāk Sudraba tika ievēlēta par «oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāju. Viņu šajā amatā atbalstīja arī LRA deputāts Mārtiņš Šics. Uz šo amatu kandidēja arī Andrejs Judins (V). Judinu atbalstīja divi deputāti, bet Sudrabu - kopumā četri parlamentārieši.

Biedrības «Sabiedrība par atklātību «Delna«» vadītājs Jānis Volberts aģentūrai LETA pauda, ka Sudrabas ievēlēšana par «oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāju ir ciniska ņirgāšanās par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveides mērķi, jo īpaši ņemot vērā, ka Sudraba pati ir tikusi minēta tā dēvētajās «oligarhu sarunās».

Tāpat vēstīts, ka tiesa jūnijā nosprieda solidāri piedzīt 15 miljonus eiro no septiņiem bijušajiem «Latvijas krājbankas» valdes locekļiem, tai skaitā Bondara. Kā iepriekš informēja sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis, bijušie «Krājbankas» valdes locekļi esot bez pietiekama saimnieciska pamatojuma izsnieguši vairākus aizdevumus Seišelu salās un Kiprā reģistrētām komercsabiedrībām un pārņēmuši to nodrošinājumus.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu