Ir sākušies vasaras atvaļinājumi, kad dodamies uz jaunām vietām, iepazīstam dažādas kultūras, satiekam cilvēkus un uzklausām viņu stāstus, ko vēlamies iemūžināt un atcerēties. Vislabāk to darīt, izmantojot portretu fotogrāfiju, kas ir viena no skaistākajām un sarežģītākajām fotogrāfijas formām. Huawei eksperti sagatavojuši vairākus padomus, kā uzlabot portretu fotogrāfiju, izmantojot viedtālruni.
10 padomi, kā uzņemt portretu foto ar viedtālruni
1. Dabiskums
Ja vēlies veidot uzmanību piesaistošus portretus, jāatceras, ka atslēga ir dabiskums. Nelūdz modelim tēlot un pielāgoties vēlmēm, meklē dabisku brīdi. Auditorija to redzēs un novērtēs.
2. Dažādas pozas
Galvas pieliekšana, roku novietojums, virziens, kurā vērsts modeļa skatiens, pleci. Visi šie elementi var pilnībā izmainīt fotogrāfiju! Ja tikai tagad sāc savu portretu foto piedzīvojumu, apskaties attēlus, ko uzņēmuši profesionāļi. Atceries lietas, meklē iedvesmu, izmēģini daudz dažādu ideju savās fotosesijās, meklējot labāko risinājumu. Pēc kāda laika varēsi intuitīvi noteikt labāko pozu modelim.
3. Nekļūsti apsēsts ar kompozīciju
Mēģini atrast kompozīciju, situāciju un apgaismojumu, kas būs piemērotākā katrai personai individuāli. Tam nav jābūt tipiskam foto, kad modelis aizņem ¾ attēla. Izmēģini asimetriskas kompozīcijas, eksperimentē ar tukšiem laukumiem.
4. Izmanto komplimentējošas krāsas
Portrets ir formāts, kad auditorijas uzmanība koncentrējas uz vienu objektu – modeļa seju. Ja kontrolē vidi, kurā tiks uzņemtas fotogrāfijas, izvēlies fonu un modeļa apģērbu, kas papildina viens otru. Tas palīdzēs panākt vēlamo efektu un skatītāju uzmanību. Krāsas, kas viena otru papildina, parasti krāsu aplī atrodas viena otrai pretī, piemēram, sarkana un zaļa.
5. Pagaidi pēcpusdienu
Nav noslēpums, ka fotogrāfijas mākslinieciskums slēpjas gaismēnu spēlēs. Portretu fotogrāfijā labāk izmantot dabisku apgaismojumu. Pretēji populāram pieņēmumam, skarbā pusdienlaika gaisma nebūs pati piemērotākā, labāk gaidīt maigo vēlas pēcpusdienas gaismu.
6. Izmanto lauka dziļumu
Portrets ir intīma fotogrāfijas formā, kur nozīmīga ir modeļa un skatītāja tuvība. Šo iespaidu palīdz radīt izpludināts fons un fokuss uz modeļa seju. Ar Huawei P sērijas telefoniem tā sauktais bokeh efekts tiek panākts vienkārši un dabiski.
7. Saikne
Runā ar modeli, palīdzi atbrīvoties, pastāsti par savām idejām un dod padomus fotosesijas laikā. Nav nekā sliktāka par uztraukušos un saspringtu modeli. Vienalga, vai vēlies panākt dabīgu efektu, vai meklē perfekto pozu, personai, ar ko kopā strādā, jājūtas brīvi. Parunājiet, iedzeriet tēju, iesaki atbrīvoties, uzklausi modeļa idejas.
8. Izmanto reflektoru
Tas ir nepieciešams rīks fotogrāfiem, bet var būt neaizstājams, uzņemot portretus, dodot papildu gaismu un aizpildot tumšākos laukumus, padarot gaismu maigāku (baltais reflektors), siltāku (zeltainais reflektors) vai vēsāku (sudraba reflektors). Reflektoru vari uztaisīt arī pats, izmantojot putu polistirolu, aizmugures vākus no kalendāra, ja drukāti uz stingrā mākslinieku papīra, vai pielīmējot alumīnija foliju kartona kastei.
9. Fokusējies uz acīm
Kad fotografē, izmantojot lielu apertūru (kas ir laba izpludinātam fonam), fokusa diapazons ir ļoti mazs, tāpēc ar fokusu viegli kļūdīties. Portretu gadījumā galvenajam fokusam jābūt uz modeļa acīm (ja tā ir ļoti pietuvināta bilde) vai galvu (ja foto ir vairāk detaļu), tāpēc labāk manuāli iestatīt fokusu.
10. Saules gaismā izmanto zibspuldzi
Ja nav nekā, ko izmantot kā reflektoru, un nepieciešams balansēt tiešu saules gaismu, kas veido ēnas uz modeļa sejas, iespējams izmantot zibspuldzi. Tā aizpildīs ēnas un padarīs maigāku uz seju krītošo gaismu.
Lai sagatavotu telefonu vasaras piedzīvojumiem, to vislabāk aprīkot ar noderīgiem aksesuāriem. Huawei šovasar sagatavojuši īpašu piedāvājumu klientiem – iegādājoties jaunākos Huawei viedtālruņu modeļus, dāvanā nāk kāds no aksesuāriem – trijkājis/selfiju kāts, ārējā baterija vai SuperCharge mašīnas lādētājs.