«Tas ir dabiski, kā redzam, eksporta pieaugums ir ļoti liels, taču būtiski atpaliekam no pārējām Baltijas valstīm. Tajās 80% no iekšzemes kopprodukta veido eksports, bet mums nav pat 60%, taču redzam milzīgu enerģiju piedalīties šajā konkurētspējas programmā,» sacīja Ašeradens.
Savukārt visbēdīgākā situācija ir saistībā ar industriālo objektu energoefektivitātes uzlabošanu. «Mūsu kompānijām vārds «energoefektivitāte», šķiet, neinteresē,» viņš atzina.
Taujāts, kā sokas ar energoefektivitātes pasākumiem daudzdzīvokļu ēkās, ministrs norādīja, ka attīstības finanšu institūcijas «Altum» koordinētā programma ir diezgan aktīva - tajā ir 168 projekti.
«Veidojas pat kompetenču centri, kuros mēs redzam ļoti labus rezultātus - Liepāja, Valmiera, Ventspils. Šīs pilsētas uzrāda iespaidīgus rezultātus un viņiem ir labas zināšanas, kā tos sasniegt. Taču no otras puses ir izveidojies pretnostatījums ar to, ka mums ir vājas projektu veidošanas jaudas. «Altum» met atpakaļ ļoti daudzus iesniegtos projektus, jo gali neiet kopā. Līdz ar to mēs varam teikt, ka ir līderi, kuru zināšanas ir ļoti labas, bet vienlaikus ir pietiekami daudzi, kuri ar šo uzdevumu galā netiek. Problēma ir tieši tehnoloģiju pusē,» klāstīja Ašeradens.