Piemēram, apkure ir paredzēta gan no pilsētas centralizētā siltumavota, gan no ēkā iebūvētās siltumsūkņu sistēmas, kas nodrošinās apkuri starpsezonu posmā un telpu dzesēšanu vasaras periodā. Unikalitāte slēpjas tajā, ka siltummaiņu sistēma tiks nevis ierakta zemē, bet instalēta pāļos, kas tiek iedzīti vairāk nekā 30 metru dziļumā un vienlaicīgi ir ēkas pamats. Otra inovācija – zem ēkas tiks izbūvēts pazemes gaisa iesūkšanas tunelis. Vasarā tajā tiks iesūknēts gaiss, kas dabiskā veidā ir atdzisis līdz zemes temperatūrai, bet ziemā tieši otrādi – gaisu, kas sasilis līdz zemes temperatūrai. Tādejādi tiks ieekonomēta siltumenerģija, kas nepieciešama gaisa sasildīšanai vai atdzesēšanai.
Būs arī virkne citu mūsdienīgu risinājumu, piemēram, ēkā atradīsies monitori, lai jebkurš apmeklētājs varētu iepazīties ar klimatiskajiem apstākļiem ēkā un ārpus tās, bet klasēs varēs kontrolēt vai to mikroklimats atbilst izglītības standartiem. Ēkā būs energoekonomisks apgaismojums, kas paredz gan iekšējo, gan fasādes apgaismojuma vadību. Maksimāli tiks izmantota dienas gaisma. Ja notiks mācību process vai mēģinājumi, tad arī abas zāles varēs apgaismot, izmantojot dienas gaismu. To vadīs speciāla vadības sistēma. Bet, lai nevajadzētu sienās būvēt ventilācijas kanālus, kas negatīvi ietekmētu ēkas akustiskās īpašības, katrai mācību telpai būs individuāla ventilācija.
Patlaban būvobjektā notiek pāļu urbšana un pazemes gaisa kanāla betonēšanas darbi. Ir ievietoti aptuveni 250 pāļi no gandrīz 400. Darbi notiek atbilstoši plānotajam celtniecības grafikam un jau pēc aptuveni pusotra gada ap 500 Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi un 100 pedagogi varēs pārcelties uz jauno ēku, bet ventspilnieki un pilsētas viesi varēs baudīt augstas klases akustisko mūziku.