RACA atsaucas uz Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūta ziņojumu par Finanšu ministrijas (FM) izstrādāto valsts nodokļu politikas pamatnostādņu 2018.- 2020.gadam potenciālo ietekmi uz Latvijas pašvaldībām.
Pēc RACA valdes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa paustā, pašvaldību budžeta ieņēmumu samazinājums novedīs pie sliktākiem vai dārgākiem izglītības, transporta, veselības aprūpes, sociālās palīdzības un citiem pašvaldību kompetencē esošiem pakalpojumiem. «Iedzīvotāji no iecerētās reformas varbūt iegūs dažus eiro šodien, taču ilgtermiņā tos tāpat zaudēs caur dzīves kvalitātes krišanos savās pašvaldībās,» norāda Pētersons.
RACA rūpīgi sekošot nodokļu reformas ieviešanai un konkrētiem no tās izrietošiem normatīvo aktu projektiem, un aktīvi iesaistīsies diskusijās gan ar FM un valdību, gan Saeimas komisijām, uzsvēra Krauklis.
RTU ekonomistu pētījums balstās uz vienas konkrētas pēc dažādiem parametriem vidējas Latvijas pašvaldības - Dobeles novada - ieņēmumu, kā arī citu būtisku novada sociāli ekonomisko rādītāju analīzi laika periodā no 2017. līdz 2010.gadam, ja tiktu precīzi ieviesti nodokļu politikas pamatnostādņu plānā paredzētie pasākumi. Galvenie secinājumi - pašvaldības ieņēmumi būtiski samazinātos, un radīto deficītu varētu segt tikai ar drastiskiem pasākumiem, proti, ievērojamu kapitālieguldījumu samazinājumu un daudzu pašvaldības struktūru darbinieku atlaišanu, skaidro Pētersons.