Vaicāts, vai tas nozīmē, ka, dibinot, un vēlāk arī vadot, «Attīstības partiju», tas notika ekonomisku grupējumu interešu dēļ, Dukšinskis gan atbild noliedzoši: «Tie mērķi vienkārši bija ieņemt varu, var teikt, un atrisināt vairākus jautājumus, kas iepriekšējā sasaukumā bija neizdevušies iepriekšējiem politiķiem.»
«Latgales partijas» deputātu skaits tagadējā domē ir pieaudzis līdz sešiem, un Dukšinskis neslēpj, ka partijai ir ambīcijas palikt pie varas. Sastrādāties tā varēšot gandrīz ar visiem. Problēmas varētu radīt vien sadarbība ar diviem sarakstiem, kuri mētājoties ar dubļiem: ar «Saskaņu» Andreja Elksniņa vadībā un Riharda Eigima vadīto «Mūsu partijas» sarakstu.
Tagadējais Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas deputāts Eigims jau divreiz ir bijis mēra krēslā, taču otrā reize bija ļoti īsa, un vietā nāca tieši Lāčplēsis. Apsolījis «de facto» interviju Daugavpilī, Eigims vēlāk paziņo, ka aizkavējies sapulcēs Rīgā. Publicitātes Daugavpilī viņam gan pietiek – to galvenokārt nodrošina vietējā radiostacija «Alise Plus» un TV kanāls «Alise Plus TV».
Tikmēr Elksniņš Lāčplēša koalīcijas kritizēšanai izmanto gan vietējo portālu un avīzi «Naš Gorod», gan Saeimas deputāta amata sniegtās iespējas. Elksniņš lepojas, ka «Saskaņas» Daugavpils sarakstu izveidojis pilnīgi no jauna – tajā ir tikai viens no tagadējiem domniekiem, un kārti liek uz to, ka «Saskaņa» ir liela nacionālā mēroga partija: «Pašvaldību vēlēšanas nav tikai balsojums par kanalizāciju vai bedres kaut kādu aizlāpīšanu. Tas ir arī jautājums, kurš vadīs valsti 2018.gadā pēc Saeimas vēlēšanām. Tāpēc lemt un atdot savu balsi par pundurpartijām, kādas, piemēram, ir tās gandrīz visas 13 Daugavpilī, situācijā, kad tās patiešām ir izveidotas kā satelītorganizācijas, bez spēcīgas varas vienas partijas rokās, tas tikai parādīs, ka Daugavpils arī nākošos četrus gadus būs vēl vairāk sadrumstalota.»