Kā aģentūrai LETA norādīja VM, Valsts civildienesta ierēdņu pārcelšanai citā ierēdņa amatā piekrišana nav uzskatāma par priekšnosacījumu. Ierēdnis var arī nepiekrist, bet viņam ir jāpilda rīkojums veikt norādītā amata pienākumus.
Jau ziņots, ka VM vēlas rotēt Mežsargu uz zemāku amatu iestādē, no kuras vadītājas amata viņa jau iepriekš aizrotēta. Šoreiz viņai piedāvāts ieņemt Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra direktora vietnieces amatu. Rotācija piedāvāta arī Mežsargas vietniecei Šicai, kura šo lēmumu uzskata par neizvērtētu, turklāt viņai neesot jaunajam amatam nepieciešamās izglītības veselības aprūpē.
VI pēdējā laikā pieņēmusi divus negatīvus lēmumus par Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu un vienu par Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu, turklāt tie pieņemti par laiku, kad abu iestāžu valdēs bija pašreizējā veselības ministre Anda Čakša, intervijā laikrakstam «Neatkarīgā Rīta Avīze» norādīja Mežsarga.
Viņa arī uzsvēra, ka amats, uz kuru piedāvāts aizrotēt viņas vietnieci Ivetu Šicu, Valsts sporta medicīnas centrā nemaz nepastāv. «[..] jaunu amatu izgudrošana veselības nozarē nav sveša, jo tieši tā uz šo centru vēl Gunta Belēviča laikā tika aizrotēta bijusī Slimību profilakses un kontroles centra vadītāja Inga Šmate,» norāda VI direktore.
«Neatkarīgās Rīta Avīzes» rīcībā ir neoficiāla informācija, ka gan Valsts sporta medicīnas centru, gan Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centru reorganizēs un faktiski aiz šīs rotācijas varētu būt paslēpta atbrīvošanās no neērtiem ierēdņiem, jo citādi viņus atbrīvot nevar.
Tikmēr veselības ministre aģentūrai LETA otrdien norādīja, ka VI vadības rotācija notiek nozares reformu ietvaros un nav vērsta pret konkrētām personām. «Patlaban Veselības ministrijas (VM) mērķis ir panākt, ka ministrijas pakļautības iestādes spēj sadarboties un savā starpā komunicēt. Līdz ar to civildienesta ietvaros plānotas vairākas rotācijas, kas nav jāskata konkrētu personu, bet sistēmas kontekstā,» skaidroja ministre.