Salnājam jāsniedz daļa datu par Vējoņa kancelejas izmaksām, atklājas regulāras piemaksas

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Zane Bitere/LETA

Administratīvajai rajona tiesai ierosinot jau četras administratīvās lietas sakarā ar Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kancelejas nevēlēšanos ievērot Informācijas atklātības likuma normas, tās vadītājam Arnim Salnājam nācies sniegt daļu no prasītās informācijas, cita starpā atklājot, ka virknei kancelejas «vienlīdzīgāko» un «īpašāko» darbinieku piemaksas par «iniciatīvu, ieguldījumu un intensitāti» šogad jau kļuvušas par patīkamu un regulāru. ikmēneša notikumu, šodien vēsta pietiek.com.

Valsts prezidenta kancelejas vadītāja vietniecei Egitai Kazekai (attēlā abi ar Vējoni) «par personīgo iniciatīvu un ieguldījumu, kā arī darba intensitāti un paveiktā darba kvalitāti, plānojot un koordinējot kultūras un sabiedriskus valstiska un starptautiska mēroga projektus», janvārī, februārī un martā noteikta identiska lieluma piemaksa – 1052,92 eiro ik mēnesi.

Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskajai padomniecei Kristīnei Jaunzemei «par personīgo iniciatīvu un ieguldījumu, kā arī darba intensitāti un paveiktā darba kvalitāti, nodrošinot Valsts prezidenta darbību likumdošanas jomā un sadarbību ar izpildvaru», janvārī noteikta 1024,56 eiro piemaksa, februārī - 717,19 eiro, martā - 1024,56 eiro.

Vējoņa ekonomikas padomniekam Andim Jēkabsonam ar identisku pamatojumu – «par personīgo iniciatīvu un ieguldījumu, kā arī darba intensitāti un paveiktā darba kvalitāti, ārējās ekonomiskās sadarbību veicināšanu un investīciju piesaisti, apzinot Latvijas un ārvalstu investorus, izstrādājot iespējamos darbības virzienus potenciālo investīciju piesaistei Latvijā», janvārī piešķirta 768,42 eiro prēmija, februārī - 691,58 eiro, martā - 768,42 eiro.

Prezidenta konstitucionālo tiesību padomnieks Jānis Pleps, kā minēts Salnāja pamatojumā, ik mēnesi izcēlies ar «personīgo iniciatīvu un ieguldījumu, kā arī darba intensitāti un paveiktā darba kvalitāti, nodrošinot Valsts prezidenta darbību likumdošanas jomā un sadarbību ar tiesu varu», par ko viņam janvārī noteikta 305,60 eiro piemaksa, februārī - 425,81 eiro, martā - 428,73 eiro.

No amata atlaistajam Latvijas Radio vadītājam Jānim Siksnim, kurš tagad ir Valsts prezidenta preses padomnieks, «par personīgo iniciatīvu un ieguldījumu, kā arī darba intensitāti un paveiktā darba kvalitāti, nodrošinot Valsts prezidenta sabiedrisko attiecību veidošanu» janvārī noteikta 512,28 eiro piemaksa, februārī - 486,67 eiro, martā - 512,28 eiro.

Juridiskās nodaļas vadītāja vietniecei Lindai Puķītei «par personīgo ieguldījumu un darba kvalitāti, lai nodrošinātu Valsts prezidenta kancelejai lietošanā nodoto telpu un teritorijas aprīkošanu un apsaimniekošanu», janvārī noteikta 251,45 eiro piemaksa, februārī - 276,60 eiro, martā - 264,58 eiro.

Ja ticēt Salnāja pamatojumam, tad Ordeņu kapitula sekretāre Maira Sudrabiņa ik mēnesi ir apliecinājusi «personīgo iniciatīvu un ieguldījumu», un par to, «kā arī darba intensitāti un paveiktā darba kvalitāti, nodrošinot Valsts prezidenta darbu augstāko valsts apbalvojumu lietās», viņai papildus algai janvārī piešķirta 365,55 eiro piemaksa, februārī - 402,10 eiro, martā - 402,10 eiro.

Pietiek.com publicējis arī pārējo Salnāja sniegto pārskatu par šā gada pirmajos trīs mēnešos Valsts prezidenta kancelejas darbiniekiem izmaksātajām piemaksām.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu