Sapinušies pamatīgās ķēdēs, dubļos līdz ausīm – tādā stāvoklī pašvaldības darbinieki atrada Dainas suņus. Arī pati sieviete nebija daudz labākā stāvoklī. «Mežavairogu» profilā Facebook rakstīts:
Dīvāns, lupatu kaudze, lai draudzīgajai kompānijai nesalst.
«Istabiņā dzīvoja viena grūsna kučele. Tā jau saka: kāds saimnieks, tāds suns. Saimniece cilvēkus necik augstu nav vērtējusi - lamājās uz nebēdu, likdama visiem saprast, ka prātiņš vairs nav kā sendienās. Un suņi tādi paši - dzīvo, ienīzdami visu pasauli.» «Mānija, nevis mīlestība. Nu ko lai mēs darām,» paskaidro Jukonis. Kundze runājot adekvāti, bez pazīmēm, kas varētu liecināt, ka viņai būtu vajadzīga psihiatra palīdzība. «Runātāja viņa liela, tikai līdz darīšanai netiek,» saka pārvaldes vadītājs. Šobrīd sociālie darbinieki tīrot Dainas dzīvokli, lai viņa tajā varētu atgriezties. Arī turpmāk turēt suņus neviens viņai aizliegt nevar.
Lieli, mazi, bezšķirnes – visi pieci suņi, kas ievietoti «Mežavairogos», ir paveci un nav socializēti, skaidro patversmes vadītāja Danuta Priede. «Suņi nekad nav tikuši audzināti un nav saņēmuši adekvātu aprūpi. Cerību, ka tie mainīsies, ir maz. Dzīvnieki visu mūžu ir turēti pie ķēdes. Lai gan, visticamāk, tie nav pareizi baroti, tomēr barojums ir labs.» Jautāta, kāds liktenis gaida šos suņus, Priede atbild: «Neesam burvji, darīsim, ko varēsim.
Noteicošais turpmākajā suņa liktenī ir nevis vecums, bet tā mentālais un emocionālais stāvoklis. Ja suņi atvērsies, ļausies komunikācijai, tiem varēs atrast saimnieku.
Ja ne, dzīvniekus nāksies iemidzināt.» Priede saka, ka turēt suni, kurš dzīvo pastāvīgā stresā, neļauj pieiet tam klāt, ir spīdzināšana. Šajā gadījumā labāk dzīvnieka ciešanas izbeigt, to iemidzinot. «Mums patversmē ir ne mazums suņu, kas pārsnieguši piecu gadu vecumu, bet lielākā daļa cilvēku tādus uzskata par veciem. Vecos suņus negrib ņemt. Tie, kuri klaigā, ka par katru cenu vajadzīga suņa rehabilitācija, varētu atbraukt un palīdzēt sunim iziet šo rehabilitāciju,» saka Priede.