«Tā jau no sākuma bija labi organizēta afēra, kā apzagt vienkāršo tautu. Viņi paši peldas naudā, kamēr cilvēki kar zobus vadzī. Kur skatās ģenerālprokurors,»
Iespējams, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) apzināti saudzē likvidējamās Latvijas Krājbankas maksātnespējas administratoru KPMG Baltics un neizmanto likumā noteiktās iespējas noguldītāju interešu vārdā atsaukt administratoru, ja tas atgūtos finanšu līdzekļus neizmanto noguldītāju interesēs.
Lai gan uzņēmējs Edijs Ziediņš Ekonomikas policijā sniedzis oficiālas liecības, kurās atklājis, pēc kādas shēmas tiek izšķērdēta Krājbankas likvidācijas procesā atgūtā nauda, tomēr FKTK neuzskata, ka tas ir iemesls rosināt administratora atcelšanu. Par FKTK bezdarbību ir sašutuši Krājbankas noguldītāji, kuri joprojām nav atguvuši savulaik kredītiestādei uzticētos līdzekļus. Komponists Raimonds Pauls, kurš līdz ar Krājbankas maksātnespēju zaudēja prāvu savu noguldījumu summu, neslēpj, ka ziņās regulāri redz, ka bankā notiek «brīnumu lietas», un pauž cerību, ka plašsaziņas līdzekļu saceltais troksnis liks atbildīgajām iestādēm pievērst uzmanību tur notiekošajam.
Tikmēr FKTK uzskata, ka tās rīcībā nav tādas informācijas, kas ļautu vērsties tiesā ar prasību atcelt Krājbankas administratoru. Lai gan banku uzraugs neslēpj, ka likumā tam ir uzdots kontrolēt banku maksātnespējas administratoru darbu, tomēr tam neesot deleģētas pilnvaras vērtēt administratora izmaksas.
Kā jau ziņots, Ziediņš pērnā gada decembrī Ekonomikas policijā sniedza liecības, kurās apgalvoja, ka 2012.gada 6.februārī iesaistīts organizētā grupā, kuras vadītāji bija KPMG Baltics amatpersonas – maksātnespējīgās Krājbankas administratora vadības grupa – ar mērķi ar krāpnieciskām darbībām, ļaunprātīgi un pretlikumīgi iegūt prasījuma tiesības pret airBaltic un citiem debitoriem vairāk nekā 65 miljonu eiro apmērā.