/nginx/o/2018/07/07/8310860t1h399e.jpg)
«Ko nozīmē funkcionālie treniņi, ar ko tie atšķiras un ir būtiski?» jautā «Egoistes» lasītājs Arvis. Atbild mūsu eksperts, fiziskās sagatavotības treneris Normunds Rozenšteins.
Atbild mag.paed. Normunds Rozenšteins, sertificēts fiziskās sagatavotības treneris. Profesionāla sportista un trenera darba ilggadēja pieredze. Vada treniņus, konsultē uztura un fizisko nodarbību jautājumos.
Sporta terminoloģijā šādu funkcionālo treniņu nav. Jautājiet par šo treniņu būtību un jēgu tiem, tas tos piedāvā... Es nojaušu, ka šādus treniņus var piedāvāt fizioterapeiti, jo rehabilitācijas terminoloģijā ir funkcionālie treniņi, kas vērsti uz kustību un funkciju atjaunošanu kādai ķermeņa daļai vai visam ķermenim - pēc smagām slimībām vai operācijām (insults, gūžas endoprotezēšana u.c.)
Sporta treniņi savukārt iedalās pēc to mērķa, līdzekļiem, intensitātes un vēl citiem faktoriem, kurus izvēlas un lieto sportisko mērķu sasniegšanai. Sporta terminoloģijā ir, piemēram, tādi treniņi kā aerobie treniņi, kuri būs vērsti uz izturības - sirds asinsvadu un elpošanas sistēmas attīstīšanu. Vai spēka treniņš, kurš jau savā nosaukumā pasaka, ar ko būs darīšana, bet vispārattīstošais fiziskās sagatavotības treniņš būs vērsts uz harmonisku visu fizisko īpašību pilnveidošanu.
Fizioterapija nodarbojas ar slimību ārstēšanu, rehabilitāciju, un tā ir ārstniecības profesija. Ja esat veseli, ja gribat uzlabot savu fizisko formu, tad ieteiktu jautāt padomu sporta speciālistiem. Sertificētu sporta speciālistu reģistrs internetā ir pieejams.