Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa

Būvvalde ēkā Rīgā atklāj satrupējušu nesošo konstrukciju slēpšanu zem putupoliestera

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Evija Trifanova / LETA

Rīgas pilsētas būvvalde Čiekurkalna 7.šķērslīnijā 3 fiksējusi tehniski neapmierinošas ēkas fasādes apšūšanu ar putupoliesteru, lai slēptu satrupējušas nesošās konstrukcijas, informēja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

(pievienotas pēdējās divas rindkopas)

Veicot plānveida pārbaudes, šā gada martā Būvvalde Čiekurkalna 7.šķērslīnijā 3 konstatēja patvaļīgi uzsāktus daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas pārbūves darbus. Būvvalde apturēja būvdarbus.

Šodien, veicot atkārtotu objekta apsekošanu, konstatēts, ka patvaļīgie būvdarbi tiek turpināti, ignorējot būvvaldes norādījumus. Būvinspektori fiksēja starpstāvu pārsegumu nesošo siju nomaiņu bez būvniecības dokumentācijas, turklāt, atsedzot ēkas siltumizolācijas slāni (apšuvumu), konstatēts, ka ēkas fasādes koka nesošās konstrukcijas ir satrupējušas un ir neapmierinošā tehniskā stāvoklī, taču, slēpjot ēkas konstrukciju patieso stāvokli, fasāde tiek apšūta ar putupolisterolu. Šādi patvaļīgi veikti pārbūves darbi var radīt būtisku apdraudējumu daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas ekspluatācijai.

Cenšoties apiet tiesisku šādu būvdarbu saskaņošanas procedūru, kuras laikā būtu jāveic arī ēkas tehniska stāvokļa novērtējums, ēkas īpašniekiem šobrīd jārēķinās ne tikai ar administratīvo sodu un lēmumu par tiesisku būvdarbu saskaņošanu, ievērojot visas normatīvo aktu prasības, bet iespējamību, ka persona var tikt saukta arī pie kriminālatbildības, jo būvvalde lietas materiālus nodos arī policijā.

Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs informēja, ka pēdējā laikā konstatēts, ka parādījies pseidobizness - tiek uzpirktas avārijas stāvoklī esošas mājas un dzīvokļi, kurus kosmētiski uzlabo, vizuāli noslēpjot avārijas bojājumus, un pēcāk tirgo lētticīgiem cilvēkiem.

«Tādēļ vienīgais veids, kā potenciālajam īpašniekam sevi pasargāt no «skaisti iesaiņota» grausta iegādes, ir rūpīga iepazīšanās ar īpašuma tehnisko stāvokli un tajā iepriekš veiktās būvniecības tiesiskumu. Tikai tā iespējams saprast, vai nekustamā īpašuma vērtība ir atbilstoša piedāvātajai un vai jaunais īpašnieks neiegūst īpašumu, kas tuvākā nākotnē var kļūt neekspluatējams, jo ir bīstams,» norādīja Vircavs.

    Svarīgākais
    Uz augšu