«No protokola viedokļa, pārkāpuma nav, jo Šlesers juniors nevar tikt kaut kā represēts tikai tāpēc, ka ir Šlesera dēls. Ja viņš ir uzņēmējs, tad var būt delegācijas sastāvā,» TVNET skaidro etiķetes eksperte Aija Strautmane. Pēc viņas domām, zinot sabiedrības «slimīgo» reakciju, Šleseram vajadzēja parūpēties, lai viņa dēls neiekļūst publiski redzamās fotogrāfijās kopā ar augstām valsts amatpersonām.
Neko negatīvu Edvarda Šlesera dalībā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotajā braucienā, kurā kopumā piedalījās 62 uzņēmēji, nesaredz arī politikas pētniece Iveta Kažoka.
«AAE ir spēcīgs kanāls caur kuru veidot saikni ar Tuvajiem Austrumiem – uzņēmējdarbības attīstībai šis reģions ir svarīgs,» Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) pozīciju pauž pētniece Sintija Broka. LĀI norāda uz Šlesera lielo pieredzi loģistikas un transporta jautājumu risināšanā. «Valsts attīstības dokumentos viens no punktiem ir jauno uzņēmēju iesaiste.» LĀI pārstāve nenoliedz, ka
biznesa un politiskā elite izmanto savstarpējo pazīšanos un tās radītās priekšrocības.
Tieši tāpēc līdzās augstām amatpersonām redzams Šlesers juniors nevis kāds cits jaunais censonis. LĀI uzskata, ka ņemot vērā, ka pusdienas nebija oficiālas, bet tikai «brīva pasēdēšana», Edvarda Šlesera dalība tajās vērtējama pozitīvi.