Čerbakovs norādīja, ka atbilstoši Vispārīgajiem būvnoteikumiem pasūtītājam ir pienākums būvniecības ieceres realizācijai pasūtīt būvprojektu, kas ietver visus būvdarbu veikšanai nepieciešamos konstruktīvos risinājumus un mezglus, lai nodrošinātu būves atbilstību Būvniecības likumā noteiktām būtiskām prasībām.
«Diemžēl, sākot darbu izpildi, būvuzņēmējs konstatēja, ka būvprojekta izstādes gaitā vēsturiskajai muzeja ēkai, visticamāk, nav veikta pilnvērtīga tehniskā izpēte, jo, atsedzot dažādas būvdarbu zonas, atklājās būtiski atšķirīga aina no, tās, kas bija atspoguļota rekonstrukcijas projektā. Piemēram, atsedzot ēkas centrālās sienas pamatus, tika konstatēts, ka to konstruktīvais stāvoklis ir kritisks, jo tie sastāvēja no dažādas izcelsmes būvgružiem bez īpašām saistvielām un bez šīs sienas pamatu sevišķas un sarežģītas pastiprināšanas tos noslogot ar jaunajām konstrukcijām nedrīkstēja, tāpat arī, veicot demontāžas un zemes darbus ēkas pagrabstāvā, tika konstatētas vēsturiskās ēkas velves, kā rezultātā būvdarbu izpilde divās trešdaļās objekta, atbilstoši Vispārīgo būvnoteikumu normām, bija jāaptur līdz brīdim, kad tiek veiktas attiecīgas izmaiņas būvprojektā un tās tiek atbilstoši saskaņotas,» skaidroja Čerbakovs.
Viņa arī piebilda, ka tādējādi būvdarbu zonā būvuzņēmējs laikā no augusta līdz novembra beigām bija spiests atrasties piespiedu dīkstāvē. Izmaiņas būvprojektā bija nepieciešamas arī saistībā ar izmaiņām pāļu pamatu izvietojumā, pagrabstāva plātnes sagataves konstrukcijā, jumta konstrukcijās, ēkas pamatu hidroizolācijas risinājumos, fasādes izbūves risinājumos, ventilācijas un kondicionēšanas sistēmās un citās konstrukcijās.
«Ņemot vērā to, ka būvniekiem nav līgumattiecību ar projektētājiem, VNĪ kā pasūtītājam, kas ir noslēdzis līgumu ar projektētājiem, ir jānodrošina visas nepieciešamās izmaiņas projektā un saskaņojumi ar būvvaldi, kā arī jānodrošina būvdarbu veicējam pietiekamu informāciju būvdarbu veikšanai,» skaidroja Čerbakovs.