Pēc Bičevska teiktā, valsts uzņēmumam VNĪ ir jārēķinās, ka lielos objektos var būt dažādas neskaidrības, kuras var atklāties projekta īstenošanas laikā. Ja VNĪ to ņemtu vērā, tad nebūtu jāpiedzīvo vilšanās, ka kādas ēkas būvniecībā tiek piedzīvota neveiksme. «Būtiski jāmaina plānošana un tāmēšana tādiem infrastruktūras objektiem, kuri nav skaidri no paša sākuma,» uzsvēra VNĪ padomes vadītājs.
Viena no šādām neveiksmēm ir līguma pārtraukšana ar Rakstniecības un mūzikas muzeja būvniekiem pilnsabiedrību «PMK un BBA», kuru VNĪ pamatoja ar būvnieka nespēju iekļauties līgumā noteiktajā termiņā. Pilnsabiedrības pārstāvji savukārt norādīja, ka projekta laikā tas nepārtraukti papildināts, kā arī atrastas vēsturiskas vērtības - velves - kas paildzinājis procesu. VNĪ norāda, ka, ļaujot «PMK un BBA» turpināt darbu, varētu būt risks pazaudēt ārvalstu finansējumu.
Līdzīga vilšanās bija arī līguma laušana ar bijušās Tabakas fabrikas būvniekiem «RBSSkals» pagājušā gada vasarā, kuri piedāvāja zemāko projekta īstenošanas cenu atkārtoti izsludinātā iepirkumā. Sākotnēji konkursā par piedāvāto līgumcenu 2,37 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) neviens būvnieks nebija pieteicies projektu īstenot, bet «RBSSkals» to apņēmās īstenot par 1,99 miljoniem eiro bez PVN. Tagad objekta pabeigšanai, lai, gaidot savas ēkas rekonstrukciju, telpās varētu ievākties Jaunais Rīgas teātris, izvēlēts jauns uzņēmums SIA «Abora», un projekta īstenošanas summa pieaugusi līdz 4,99 miljoniem eiro bez PVN.