Tas, kas Latvijā maksā 500 eiro, Igaunijā maksātu vismaz 1000, jo pie mums cenas ir divreiz zemākas.
Vārs uzskata, ka šo ekonomikas plaisu mūsu uzņēmējiem vajadzētu izmantot savā labā. «Tagad Valku dēvē par mazo Lasvegasu! Skaidrs, ka mēs pilsētā gribētu redzēt arī citu uzņēmējdarbību, bet pašreizējais moments ir jāizmanto.» Viņš saka, ka alkohola lieltirgošana pozitīvi ietekmē arī sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus un degvielas tirgotājus, paverot iespēju arī citām uzņēmējdarbības formām.
Vajadzīga moderna viesnīca
«Alkohola fenomena dēļ Valkas tirgus ir apmeklēts - mājražotāju izstrādājumus labi pērk. Ar saviem gaļas produktiem pie mums brauc pat lietuvieši,» turpina Krauklis. Pašvaldības vadītājs saka, ka mērķis ir attīstīt tūrisma produktus, kas liktu ciemiņiem ilgāk uzkavēties ne vien Valkā, bet doties dziļāk Vidzemē – uz Cēsīm un Valmieru.
«Mūsu lielākais klupšanas akmens ir laba līmeņa viesnīcu trūkums.»
Bez dažiem viesu namiem, robežpunktā ir hostelis ar 45 vietām. Tomēr somu tūristi – parasti pāris vidējos gados – vēlas labāku servisu. Valkā dzīvo ap 6 tūkstošiem cilvēku, bet novadā ap 10 tūkstošiem. Valkas tūrisma speciāliste Sanda Strazdiņa TVNET stāsta, ka īpaši liels cilvēku pieplūdums no kaimiņzemes jūtams tieši pēdējā gada laikā.
Tā vis nav, ka igauņi sapērkas spirtoto dziru un dodas prom.
Pārsvarā visi vēlas aplūkot Valku un tuvāko apkārtni, aizraujoši pavadīt brīvdienas. «Igauņi brauc iepirkties pie mums, bet mēs uz Igauniju, jo tur atšķiras preču sortiments. Patiesībā cenas daudz neatšķiras – Igaunijā ir lētāka kafija un minerālūdens.»