RPP pārstāvis Toms Sadovskis stāsta, ka policijas statistikā netiek atsevišķi izdalīts tas, vai bērns smēķējis elektronisko cigareti vai parasto. Taču
pēdējo mēnešu novērojumi liecina, ka elektroniskās cigaretes kļūst arvien populārākas jauniešu vidū.
Lai gan kopumā smēķēšana ar katru gadu kļūst arvien nepopulārāka bērnu un jauniešu vidū, šajā jomā mainījušās tendences. Proti, smēķējošu nepilngadīgo kļūst arvien mazāk, taču tie, kuri smēķē, biežāk izvēlas tieši elektroniskās cigaretes. Policijas pieredze pēdējo mēnešu laikā liecina, ka vairāk nekā pusē smēķēšanas gadījumu jaunieši izmantojuši elektroniskās cigaretes, savukārt parastās cigaretes tagad smēķē krietni retāk.
Tas skaidrojams ar vairākiem apstākļiem. Viens no galvenajiem iemesliem ir tas, ka jaunieši bieži nemaz nezina, ka elektroniskās cigaretes nepilngadīgajiem ir liegtas.
Tāpat arī sabiedrībā pašlaik joprojām pastāv uzskats, ka tās ir nekaitīgas. Reizēm iemesls meklējams arī ģimenēs, jo vecākiem mēdz būt vienaldzīga attieksme pret e-cigaretēm.
Turklāt jāņem vērā arī tas, ka daudzi pieaugušie tās lieto un ģimenēs, kurās vecāki no parastajām cigaretēm pārgājuši uz elektroniskajām, smēķētāji nereti bērnos neapzināti «iesēj» domu, ka tās ir nekaitīgas. Ja, piemēram, tētis, atmetot parastās cigaretes, ikdienā sarunās ar draugiem bērna klātbūtnē slavē elektroniskās cigaretes, bērnam zemapziņā veidojas priekšstats, ka e-cigarešu lietošana ir slavējama, nevis nopeļama darbība.