Ierobežo ūdenspīpju lietošanu neatkarīgi no tā, vai tajā tiek lietots tabakas izstrādājums vai, piemēram, ūdenspīpju tvaika akmeņi, kuri tabaku nesatur, bet satur nikotīnu vai citas ķīmiskas vielas.
Ar likumu noteiktie smēķēšanas ierobežojumi attiecas uz elektronisko smēķēšanas ierīču un augu smēķēšanas produktu lietošanu. Līdz ar to noteikts, ka nikotīnu saturošas elektroniskās smēķēšanas ierīces un nikotīnu saturošu šķidrumu nevar iegādāties un pārdot ar distances līguma jeb interneta palīdzību. Spēkā stājas arī aizliegums pārdot elektroniskās smēķēšanas ierīces nepilngadīgām personām, kā arī aizliegums reklamēt nikotīnu saturošas elektroniskās smēķēšanas ierīces.
Tāpat elektronisko cigarešu un to uzpildes flakonu ražotājiem un importētājiem uzlikts par pienākumu informēt Veselības inspekciju par minēto izstrādājumu sastāvdaļām, sastāva ietekmi uz patērētāja veselību un sniegt citu būtisku informāciju par šiem izstrādājumiem.
Smēķēšana bērna klātbūtnē ir vardarbība
Pasaules Veselības organizācija (PVO) vardarbību pret bērniem definē šādi: «Vardarbību pret bērnu veido visas fiziskās un/vai emocionālās cietsirdības (nežēlības), seksuālās vardarbības novārtā pamešanas vai nolaidīgas izturēšanās vai komerciālas vai savādākas ekspluatācijas formas, kas var izraisīt reālu vai potenciālu kaitējumu bērna veselībai, dzīvībai, attīstībai vai pašcieņai, bērnam atrodoties atbildības, uzticēšanās un/vai varas attiecību kontekstā» (1999). Pēc šā definējuma ir pilnīgi skaidrs: ja bērnam, piemēram, vecāku smēķēšanas rezultātā iestājas astmas lēkme, viņš saslimst ar leikozi vai nomirst ar zīdaiņa pēkšņās nāves sindromu – tas ir traktējams kā vardarbība pret bērnu.
Arī Bērnu tiesību aizsardzības likums paredz, ka fiziska vardarbība ir arī bērna veselībai vai dzīvībai bīstams apzināts spēka lietojums saskarsmē ar bērnu vai apzināta bērna pakļaušana kaitīgu faktoru, tai skaitā tabakas dūmu, iedarbībai;
Līdz ar to sods nosakāms pēc Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa par fizisku vai emocionālu vardarbību pret bērnu. Par šādu rīcību izsaka brīdinājumu vai piespriež naudas sodu līdz septiņdesmit eiro.
Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda vai tās izdarījušas valsts vai pašvaldību institūciju amatpersonas vai darbinieki, — piespriež naudas sodu no trīsdesmit pieciem līdz divsimt desmit eiro.