Ambiciozais plāns paredzēja sākt jaunu karu Eiropā jau tā paša gada 1. jūlijā – brīdī, kad Otrais pasaules karš Eiropā jau bija beidzies, bet vēl turpinājās Klusajā okeānā. Britu ģenerālis Alans Brūks savā dienasgrāmatā rakstīja:
«Premjers ir pilnībā zaudējis saikni ar realitāti. Vinstons man liek justies tā, it kā jau mēs tagad atrastos jaunā, ilgstošā karā.»
Frontei bija jāatrodas no Hamburgas ziemeļos līdz Triestei dienvidos.
Tas paredzēja britu, amerikāņu, poļu un vācu spēku kopīgu uzbrukumu pret Sarkano armiju. Šīs alianses uzdevumus bija piespiest padomju armiju atkāpties no Austrumvācijas un Polijas, kā arī «sadot Staļinam pa degunu» - piespiest izvērtēt, vai Austrumeiropas okupācija ir tā vērta.
Šajā plānā bija paredzēts, ka Sabiedroto alianse sāktu uzbrukumu 1. jūlijā un tās spēkus sastādītu 64 amerikāņu divīzijas, 35 britu un aizjūras teritoriju divīzijas, 10 vācu divīzijas un četras poļu divīzijas. Runājot par vācu divīzijām, tās sastādītu bijušie Vērmahta karavīri, taču tas bija visai nereāli, jo liela daļa bija gūstā padomju pusē, bet otra puse – izdzīvojušie – īsti vairs nevēlējās atgriezties kara murgā. Taču, uz papīra skatoties, sabiedrotajiem būtu 103 divīzijas, no kurām 23 būtu bruņotas ar smago artilēriju.
Čērčilam plāns patika, jo tā izpildīšanas gadījumā Austrumvācija un Polija tiktu atgūtas, un, iespējams, arī Baltijas valstis varētu atgūt neatkarību. Premjera padomnieki gan bija skeptiski par šā plāna izpildi – viņi zināja, ka padomju armijai šajās teritorijās ir nospiedošs skaitliskais pārsvars, kā arī pastāvēja risks iestigt ilgā karā, kas nozīmētu cīnīties ziemā – Hitlera un Napoleona spēku iestigšana Krievijas ziemā nebija aizmirsta.