Savukārt Rīgas pašvaldības policijas galvenais sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis TVNET skaidroja, ka šādos gadījumos, pirmkārt, cilvēki aicināti izrunāties ar attiecīgo kaimiņu, taču, kā redzams pēc uzrakstītā, tas nav līdzējis. Viņš atgādināja, ka
dzīvojamā zonā automobiļus ar ieslēgtu dzinēju drīkst atstāt uz laiku līdz piecām minūtēm.
Ja šis laiks tiek pārkāpts, tad tas ir uzskatāms par pārkāpumu. Dzīvē gan šādas situācijas reti izdodas pierādīt, tādēļ ir svarīga arī pašu iedzīvotāju iesaiste un palīdzība.
Šajā gadījumā viens no risinājumiem būtu rakstīt policijai iesniegumu vai iesūtīt pārkāpumu pašvaldības policijas mobilajā aplikācijā. Abos gadījumos kā pielikums būtu jāpievieno video, kurā redzama automašīnas numura zīme, atrašanās vieta (piemēram, adreses apzīmējums uz ēkas), kā arī tas, ka auto tiek darbināts krietni ilgāk par piecām minūtēm).
Taču pirms tam jāpārliecinās, ka attiecīgā teritorija patiešām atrodas dzīvojamajā zonā, proti tā apzīmēta ar attiecīgām ceļa zīmēm (skat. foto). Vienlaikus Sadovskis
aicināja arī runāt ar ēkas apsaimniekotāju par stāvvietu organizēšanu pie dzīvojamās ēkas.
Ja ir nepieciešams, tad var uzstādīt attiecīgas ceļa zīmes, kas automašīnas ļauj novietot ar to priekšpusi pret ēkas fasādi, līdz ar to izplūdes gāzes tik ļoti netraucēs.