Viņš skaidroja, ka šāds Krievijas lēmums ir precedents, zināmā mērā atvērta Pandoras lāde. Vienlaikus viņš sacīja, ka Krievija ik pa laikam dod precedentus. «Lai to [piemēram, ignorētu ECT lēmumus] darītu, jābūt līdzīgai uztverei kā Krievijai, te runa ir par pašpietiekamību, gan militārā, gan politiskā ziņā,» skaidroja Sprūds.
Krievijai jau kādu laiku nolēmusi, ka valsts lēmumi ir augstākstāvoši par ECT lēmumiem.
Tāpat Sprūds sacīja, ka ECT darbības efektivitāte ir tajā, ka citas valstis ir atzinušas, ka tās lēmumi valstīm ir saistoši.
Savukārt Ministru kabineta pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce nekomentēja Krievijas Konstitucionālās tiesas lēmumu, taču norādīja, ka ECT spriedumi visām valstīm ir juridiski saistoši un tur nav tālākas diskusijas.
«Valstij gan jāizmaksā kompensācijas, gan jāstrādā, lai novērstu tālākus pārkāpumus,» piebilda Līce.
Krievijas spriedumā teikts, ka lielas summas izmaksa akcionāriem, kas izvairījās no nodokļu nomaksas, ir pretrunā konstitucionālajiem vienlīdzības un godīguma principiem.
2014.gada jūlijā ECT nolēma, ka Krievijai ir jāmaksā bijušajiem naftas kompānijas «Jukos» akcionāriem gandrīz 1,9 miljardi eiro, uzskatot par nepamatotiem jaunā gadu tūkstoša sākumā «Jukos» noteiktos sodus par nodokļu normu pārkāpumiem. Savukārt Krievijas Konstitucionālā tiesa savā lēmumā norādīja, ka kompānijas izvairīšanās no nodokļu nomaksas «apdraudēja tiesiskus demokrātiskas sociālās valsts principus», un tai bija jāstrādā iedarbīgāk.