Šodienas redaktors:
Jānis Tereško

Graube: barikādes apliecināja tautas gara stiprumu un vienotību

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: Zane Bitere/LETA

Barikāžu laiks uzskatāmi apliecināja mūsu tautas gara stiprumu, spītu un vienotību, uzskata Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Šodien, 13.janvārī plkst.18 Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube tiksies ar barikāžu dalībniekiem un piedalīsies piemiņas ugunskura iedegšanā pie pieminekļa Zaķusalas barikāžu aizstāvjiem.

«Barikāžu atceres pasākumi ir iespēja vēlreiz piedzīvot un augstu godā turēt vēsturiski izšķirošus brīžus, kas uzskatāmi apliecināja mūsu tautas gara stiprumu, spītu un vienotību. Uzskatu, ka mūsu pagātnes mantojuma un vērtību nodošana jauniešiem, kuri par barikādēm dzirdējuši vai no vecākiem vai vēstures stundās, ir ikviena barikāžu dalībnieka pilsoniskā atbildība,» uzsver ģenerālleitnants R.Graube

Pasākuma laikā tiks iedegts barikāžu dalībnieku piemiņai veltīts atceres ugunskurs, kam sekos uzrunas un Jaunsargu svinīgais zvērests.

1991.gada 13.janvāra vakarā Rīgā sāka celt barikādes, lai aizsargātu Augstākās padomes ēku, televīziju, Daugavas tiltus un citus stratēģiski svarīgus objektus.

16. janvārī sāka aktivizēties OMON vienība. Apšaudē pie Vecmīlgrāvja tilta gāja bojā Satiksmes ministrijas šoferis Roberts Mūrnieks. Tomēr asiņainākie notikumi risinājās 20. janvārī, kad OMON mēģināja ieņemt Iekšlietu ministrijas ēku. Bojā gāja pieci cilvēki, kuru vidū bija skolnieks Edijs Riekstiņš, divi iekšlietu darbinieki - Vladimirs Gomonovičs, Sergejs Konoņenko – un Rīgas kinostudijas operatori Andris Slapiņš un Gvido Zvaigzne. Daudzi barikāžu dalībnieki šobrīd strādā aizsardzības nozarē.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu