Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka minimālais pedagoga atalgojums par likmi ir 680 eiro. Vienlaikus ieviests pārejas periods, kurā pirmskolu pedagogiem minimālais atalgojums ir 620 eiro par likmi, tāpat paredzot iespēju pašvaldībām, ja tām nav iespēju, maksāt 560 eiro par likmi. Tomēr pārsvarā visas pašvaldības rada iespēju minimālo likmi palielināt vismaz līdz 620 eiro.
Apkopojot datus par pirmajām pēc jaunās kārtības aprēķinātajām algām, secināts, ka aptuveni katrs sestais skolotājs Latvijā septembrī nopelnījis vismaz 1000 eiro pirms nodokļu nomaksas. No vispārējās izglītības iestāžu sākumizglītības, vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības skolotājiem vismaz 1000 eiro nopelnīja 3446 skolotāji.
Mēnesi pēc skolotāju algu reformas nu bija redzams, ka no 773 izglītības iestādēm vidēji mēneša darba algas likme palielinājusies 558 izglītības iestādēs (72%). Algu samazinājums piedzīvots 215 izglītības iestādēs. Jāpiemin epizode, ka jāņem vērā, ka gan izglītības iestādēs, kur algas kopumā kāpušas, gan tur, kur algas kopumā kritušās, var vienlaikus būt gan algas samazinājumu, gan arī pieaugumu piedzīvojušie pedagogi.
Galvenie zaudētāji ir izglītības iestādes, kurās palielinājies izglītojamo skaits, tostarp arī ģimnāzijas. Ja raugās arī uz kvalitātes pakāpēm, tad tas ir lielākais robs - zaudē pilnīgi visi, kam ir kvalitātes pakāpes.
Mācību saturs dzen izmisumā vecākus; skolotāju dzen izmisumā skolēni
Mūsu bērnus atdod ārvalstniekiem un bērnunamos, bet valsts – gandrīz nereaģē
Šogad bija 24 gadījumi, kad ārvalstīs no ģimenēm izņemti Latvijas valstspiederīgo bērni, tā gada beigās paziņoja Tieslietu ministrija. Vienā no minētajām lietām bērns nodots vecākiem, trīs lietās - radinieku aprūpei Latvijā, divos gadījumos - audžuģimenei Latvijā, vienā lietā - radinieku aprūpei ārvalstīs, vienā gadījumā - adopcijai ārvalstīs, ņemot vērā mātes vēlmi, bet vēl vienā lietā vecāki brīvprātīgi nodeva bērnu adopcijai. Savukārt 15 gadījumos vēl nav nolēmuma. Iepriekšējos gados šādu lietu skaits bija līdzīgs: 2014.gadā - 20 lietas, bet 2015.gadā – 25.