Ceturtdien Indijā uz aizdomu pamata par bērnu tirdzniecību aizturēta mūķene un darbiniece no mātes Terēzes kongregācijas «Žēlsirdības misionāri», paziņojusi policija.
Indijā par bērnu tirdzniecību aizturētas mātes Terēzes kongregācijas darbinieces (14)
Sievietes tika aizturētas vienā no kongregācijas birojiem Džhārkhandā. Policija uzskata, ka sievietes pārdevušas bērnus, kas piedzimuši neprecētām sievietēm, par kurām rūpējas Žēlsirdības misionāri.
Policijas sniegtā informācija liecina, ka sievietes pārdevušas vienu zīdaini par 1700 dolāriem kādai ģimenei Utarpradēšas štatā. Sievietēm par to draud līdz piecus gadus ilgs cietumsods.
Izmeklēšanas gaitā viņām var tikt izvirzītas vēl citas apsūdzības, jo pastāv aizdomas par nelegālu adopcijas shēmu.
«Sievietes ir atzinušās vēl četrās šādās lietās (..). Ģimenes, kas nopirka mazuļus, arī atrodas zem mūsu radara,» ziņu aģentūrai AFP sacīja m Džhārkhandas štata galvaspilsētas Rānčī policijas superintendants Anēšs Gupta.
Varasiestādēm radās aizdomas pēc tam, kad Bērnu labklājības komiteja pagājušajā nedēļā atklāja, ka no centra pazudis viens jaundzimušais.
Mūķenes stāstīja policijai, ka māte ir aizvedusi zēnu prom, taču viņa to noliedza.
Policija sākusi arī izmeklēšanu pret slimnīcām, kurās bērni nākuši pasaulē.
Māte Terēze, īstajā vārdā Anjēze Gondža Bojadžiu, dzimusi Maķedonijas galvaspilsētā Skopjē 1910.gadā albāņu ģimenē, kurai 12 gadu vecumā paziņoja, ka vēlas kļūt par mūķeni. 18 gadu vecumā viņa devās uz Īriju, iestājās loratenciešu klosterī, kur pieņēma vēlāk visai pasaulei zināmo vārdu – Terēze. Pēc nosūtīšanas uz Indiju 1950. gadā Vatikāns viņai deva atļauju Žēlastības ordeņa dibināšanai.
1979. gadā māte Terēze saņēma Nobela Miera prēmiju, kuru ziedoja savas kustības patversmēm – viņa atteicās arī no Nobela prēmijas laureātu svinīgā mielasta, lūdzot, lai tam paredzētos līdzekļus atdotu viņas aprūpējamiem. Viņa nomira 1997. gadā 87 gadu vecumā Kolkatā.
2016. gadā pāvests Francisks pasludināju māti Terēzi par svēto.
Lai gan māte Terēze ir pazīstama visā pasaulē kā žēlsirdības simbols, viņai netrūkst arī kritiķu, no kuriem daļa apsūdz viņu par politisko oportūnismu un kontracepcijas un abortu noraidīšanu, tādējādi jau tā grūtībās esošajiem liedzot iespēju izvairīties no nevēlamas grūtniecības. Tāpat bažas gadu gaitā ir radījušās Žēlastības ordeņa finanšu lietas un tā slimnīcu pretošanās moderno higiēnas metožu ieviešanai.