Taujāts par Ukrainu un Gruziju, Daukšts pieļāva, ka Kisindžers piedāvā Ukrainas ekonomiku saistīt ar Krieviju, taču politikā atstājot demokrātisko virzību. «Kisindžera pozīcijas ir ļoti cieši saistītas ar Ukrainas problemātikas risinājumu,» piebilda Daukšts.
Kā vēstīja Vācijas laikraksts «Bild», atsaucoties uz avotiem Eiropas specdienestos, bijušais ASV valsts sekretārs Henrijs Kisindžers pēc Donalda Trampa inaugurācijas prezidenta amatā kļūs par starpnieku starp Savienotajām Valstīm un Krieviju.
93 gadus vecais Kisindžers jau ir sācis izstrādāt jaunās administrācijas plānu attiecību normalizācijai ar Maskavu. Bijušais valsts sekretārs uzskata, ka laikā, kad nostiprinās Ķīna, dialogs ar Kremli ir pareizs solis.
Atbilstoši laikraksta informācijai Kisindžers aicina atzīt Krievijas dominanci bijušajās padomju republikās. Turklāt atbilstoši plānam Trampam būs jācenšas panākt Maskavai noteikto sankciju atcelšana.
Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs otrdien paziņoja, ka Kremlī Kisindžeru uzskata par par ekspertu ar lielām zināšanām, taču par to, kā šīs zināšanas izmantot, ir jālemj ASV.
Kisindžers atradās ASV diplomātijas vadībā no 1973. līdz 1977.gadam un bija iniciators «spriedzes mazināšanas» politikai ASV un PSRS attiecībās.
Sodot Krieviju par agresiju Ukrainā, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.