Šodienas redaktors:
Artūrs Guds

Mamikins un Grigule apgalvo, ka viņu ģimenes locekļi par praksi EP neesot saņēmuši atalgojumu

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Andrejs Mamikins (S) un Iveta Grigule (ZZS) apgalvo, ka viņu ģimenes locekļi par praksi EP nav saņēmuši atalgojumu, tomēr pārliecināties par politiķu sacītā patiesumu ir grūti, jo EP nedrīkstot sniegt ziņas par konkrētai personai izmaksātās prakses stipendijas apjomu.

Kā apgalvoja abi politiķi, ne Grigules meita Anete, kura stažējas pie Mamikina, ne arī Mamikina dzīvesbiedre Natālija, kura stažējās pie Grigules, neesot saņēmušas atalgojumu.

Mamikins skaidroja, ka pirms prakses sākšanas viņa dzīvesbiedre domājusi par doktora darba rakstīšanu, turklāt viņu ļoti interesējot ārlietas.

«Un kas no Latvijas EP strādā ar ārlietām? Kādam no šiem cilvēkiem viņa rakstīja un attiecīgajiem dienestiem iesniedza nepieciešamo informāciju,» situāciju atstāstīja Mamikins.

Politiķis apgalvoja, ka viņa sieva atalgojumu neesot saņēmusi. «Vienīgais - bija caurlaide un piekļuve EP bibliotēkai,» turpināja Mamikins, piebilstot, ka prakse nu jau esot apturēta. To apliecināja arī Grigule, kuru Mamikins vērtē kā ļoti koleģiālu un kompetentu.

«Manā un Grigules gadījumā šī nauda jau nebija nepieciešama. Mēs taču nesēžam badā,» izteicās politiķis, piebilstot, ka praktikanti «nav saņēmuši ne kapeikas».

Kā liecina EP Prezidija noteiktais «rāmis» deputātiem praktikantu piesaistei, tie var piedāvāt prakses vietas savā valstī, Briselē vai Strasbūrā - plenārsesiju laikā. Pats prakses ilgums ir seši mēneši ar iespēju divreiz pagarināt, bet otrā pagarināšana notiek tikai pēc pienācīga pamatojuma.

Praktikantiem paralēli nedrīkst būt darba attiecības vai citas profesionālas attiecības, kas nav savietojamas ar praksi.

Kopumā deputātam var būt trīs praktikanti vai četri, ja divi no tiem ir uz nepilnu laiku. Turklāt praktikantam jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Attiecībā uz praktikantu izvēli un tālāko sadarbību ar viņu - tā ir tikai un vienīgi deputāta ziņā. Prakses līgums tiek slēgts starp deputātu un praktikantu - EP kā institūcija tikai pārbauda, vai iesniegti visi nepieciešamie dokumenti, un maksā stipendiju.

Tikmēr stipendijas apjomu nosaka deputāts. Briselē bāzēta praktikanta neto stipendija nedrīkst pārsniegt 1. līmeņa akreditētā palīga atalgojumu - 1449 eiro mēnesī, bet deputāta valstī - minimālo algu. Stipendijas tiek maksātas no palīgu «aploksnes» - katram deputātam visu ar palīgiem saistīto izmaksu segšanai pieejamā maksimālā summa ir 23 392 eiro mēnesī. Taču praktikanti nedrīkst veikt palīgu darbu.

Saskaņā ar datu aizsardzības noteikumiem EP nedrīkst sniegt ziņas par konkrētai personai izmaksātās prakses stipendijas apjomu.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu