Saeima šonakt pēc aptuveni 20 stundu ilgas sēdes pieņēma nākamā gada valsts budžetu, kurā plānotie ieņēmumi ir lielāki nekā 8 miljardi eiro, savukārt izdevumi - ap 8,4 miljardiem eiro, līdz ar to plānots budžeta deficīts. Jau vēstīts, ka debates par 2017. gada valsts budžetu ievilkās līdz pat ceturtdienas puspieciem rītā un tā bijusi viena no garākajām sēdēm Saeimas vēsturē.
Deputātam Kalnozolam nav viegli - 20 stundu darbadiena gadās reti
Deputāti budžeta pieņemšanu sagaidīja ar ovācijām. Par budžeta apstiprināšanu balsoja 59 koalīcijas parlamentārieši, bet pret bija 36 opozīcijas deputāti. Taču lemšanas gaita nebija viegla - tā bija ilga un nogudrinoša, tāpēc viens otrs «pelnīti» iesnaudās.
Ilgā sēde izraisīja vairāku deputātu neapmierinātību, taču pārcelt to uz nākamo dienu neizdevās. Tāpēc nav pārsteigums, ka debašu laikā atsevišķi tautas kalpi iesnaudās, bet lielākais gulētājs bija Zaļo un zemnieku savienības politiķis Valdis Kalnozols, kurš izdrukāto 2017. gada budžetu izmantoja kā spilvenu, bet pārtraukumos iekārtojās uz guļu ērtākās mēbelēs.
«Arī tālbraucēji šoferi nedrīkst sēdēt pie stūres vairāk par astoņām stundām,» pēcāk savu iesnaušanos LNT Ziņu dienestam komentēja Kalnozols.
ZZS deputāts Kalnozols aizmieg uz valsts galvenā finanšu dokumenta. Nez kādēļ par valsts budžetu jālemj naktī, ne dienā? (c) foto @artuss pic.twitter.com/cgiKf4Yxp5— Arnis Krauze (@arniskrauze) November 24, 2016
Kalnozols jau varēja vismaz RedBull iedzert. Bet nu saprotams, ka taekvando un šaha federācijai štuku izsišana nav viegls darbiņš.— Līva Can. (@KancaneLiva) November 24, 2016
@arniskrauze @SatoriLV @artuss Sasodīts, Kalnozol, ar šo uzvārdu nu vienkārši nedrīkst būt tāds temulis! Atlaists.— Andris Kalnozols (@Kalnozols) November 24, 2016
Kalnozols negulēja, Kalnozols ieklausījās budžetā.— Kārlis Langins (@KarlisLangins) November 24, 2016
Atgādinām, ka «Par» budžetu balsoja 59 pozīcijas deputāti, bet «pret» bija 36 opozīcijas tautas kalpi. Nākamgad valdība plānojusi par vairākiem simtiem miljonu palielināt gan ieņēmumus, gan arī izdevumus, tomēr joprojām tērēsim vairāk nekā nopelnām, un budžeta deficīts būs 1,1% apmērā no iekšzemes kopprodukta.