Viens pēc otra paziņojot par Klusā okeāna reģiona tirdzniecības līguma nepieņemamību, populisti piespieda pievienoties savam viedoklim arī Hilariju Klintoni, neraugoties uz viņas kā valsts sekretāres lomu šā līguma sagatavošanā. Iemesli, kāpēc Džebs Bušs un Marko Rubio atbalstīja brīvās tirdzniecības līgumu, bija priekšrocības, ko tas sniegtu korporatīvajai Amerikai, kas nekādi nesaskan ar strādnieku problēmām.
Vienstāva Amerika, apvainojusies uz varu un pārliecināta, ka politiķi tai pievērš pārāk maz uzmanības, atstūma elites idejas un izteica savu viedokli pilnīgi viennozīmīgi.
Antipolitkorektuma maratons
Tramps kampaņā pierādīja, ka harismatiskam atpalicējam var būt nozīmīgas priekšrocības salīdzinājumā ar tradicionālajiem politiķiem un konvenciālām politiskām organizācijām. Iepriekš ASV politiskajā laukumā nebija pierasts apspriest virkni karstu politikas jautājumu - un, ja apsprieda, tad politkorektums runas ierobežoja tik izteikti, ka normāls dialogs neveidojās.
Tiklīdz kāds pauda bažas, ka Savienotajās Valstīs var iekļūt teroristi no Tuvajiem Austrumiem, uzreiz sekoja: «Jūs esat islamofobs.» Normālas diskusijas nenorisinājās, un abas partijas tam nepievērsa nekādu uzmanību.
Šajā vakuumā parādījās Tramps, kurš tieši vērsās pie «atstumtajiem un sadusmotajiem», runājot par to, kas viņus satrauc. Tramps pilnībā uzspļāva politkorektumam, neizvēlējās vārdus un nemeklēja nekādus filtrus. Nelegālā imigrācija? Uzbūvēsim sienu! Un ne vien uzbūvēsim, bet arī piespiedīsim meksikāņus par to samaksāt!
Tramps apvainoja cienījamo Vjetnamas kara veterānu Džonu Makeinu. Viņš devās uzbrukumā varenajam TV kanālam Fox News un tā populārajai raidījumu vadītājai Meganai Kellijai. Tramps neizrādīja kautrību, kad viņam vaicāja, kāpēc viņš izsmējis skaistumkonkursa uzvarētājas no Latīņamerikas krāšņās līnijas. Viņš caur zobiem izspieda ne pārāk patiesus atvainošanās vārdus pēc tam, kad nācija ieraudzīja videoierakstu, kurā viņš lielās ar uzmākšanos sievietēm.