Kāds būtu pareizākais risinājums? Vai būtu pareizi tās iemest blakus esošajā šķeldas katlumājā kurtuvē, kā to dara Valsts ieņēmumu dienests un citas organizācijas, kas iznīcina cigaretes?
Dienestā neesot sniegta konkrēta atbilde
Atbildi labāk sūtiet elektroniski, lai netērētu dabas resursus (papīrs) un nepiesārņotu vidi ar CO2, NOx (rodas stipri vairāk no transportlīdzekļiem, kas darbināmi ar biodegvielu, kas saistīts ar šīs degvielas zemo oksidēšanās pakāpi, kā rezultātā degšanas procesā tiek piesaistīts stipri vairāk gaisa un veidojas daudz vairāk termisko slāpekļa savienojumu, SOx emisijas arī būs paaugstinātas, lietojot biodegvielu), veicot piegādi, un krāsvielām, kas nokļūs uz lapas, kas radīsies, piegādājot man šo vēstuli.»
Sieviete ir sašutusi, ka VVD pārstāve viņai nav atbildējusi, vai drīkst vecās cigaretes mest katlumājā,
kā to redzējusi darām dienestus. «Esmu atmetusi smēķēšanu un negribu izmest tās miskastē, lai citi bojā veselību! Gribējās iznīcināt, principā aiznest uz vietu, kur to var oficiāli darīt, piemēram, sadedzināt, bet atbildi nesaņēmu!»
Ar cigaretēm tāpat kā ar citiem atkritumiem
Allas atsūtītajā VVD atbildē teikts, ka atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likumā noteiktajam lasītājas aprakstītajā situācijā cigaretes, ja viņa nolēmusi no tām atbrīvoties, ir uzskatāmas par atkritumiem.
Ar cigaretēm šajā gadījumā jārīkojas tāpat, kā lasītāja rīkojas ar saviem sadzīves atkritumiem
- saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Piemēram, saistošajos noteikumos Rīgas pilsētai ir noteikti sadzīves atkritumu valdītāja pienākumi, t.sk. aizliegtās rīcības.