Ieejot slēgtā vidē, kā Pļaviņš pats saka – tādā palielā ģimenē –, saskaroties ar daudziem un dažādiem izaicinājumiem,
radusies sajūta, ka ir atrasta īstā vieta dzīvē, neskatoties uz pirmo emocionālo frāzi, ka armijā nekad vairs neatgriezīsies.
Tērzējot par ikdienas pienākumiem, viņš saka - sākot dienestu, reizēm jauniešiem ir ilūzijas, ka būs viegli, jo viena lieta ir tā, ko šis cilvēks ir izlasījis par armiju, redzējis televīzijā, interneta vidē, reklāmās, taču pavisam cita - kad sākas armijas ikdiena un tiek saprasts, ka nav tik vienkārši, kā bija domāts.
Samērā liela loma motivācijas atrašanā, spēku sakopošanā, lai turpinātu dienestu, ir kapelāniem. Ar karavīriem tiek strādāts, lai viņi atgūtu motivāciju, vēlmi censties. Pļaviņš piebilst – parasti sanāk, taču ir bijuši gadījumi, kad tiek secināts - jaunietis patiešām dienestam nav piemērots. Tas gan neesot reti.
Kādas ir biežākās problēmas, ar kurām pie jums vēršas karavīri?
Pēdējā laikā visai bieži tiek runāts par attiecību problēmām privātajā dzīvē, tāpat aktuālas ir atkarību problēmas, kā arī motivācijas trūkums. Karavīriem ir ļoti liela slodze, un kā jau katrs cilvēks, arī karavīri vēlas atpūsties, relaksēties, taču, ņemot vērā slodzi, reizēm sanāk iedzert par daudz, pārforsēt un var atgadīties problēmas.
Es gan neteiktu, ka tā ir liela problēma - karavīrs, ienākot sistēmā, pats saprot, ka ir kaut kas, kas viņam traucē darbā, attiecībās, ģimenē, un pats vēršas pie kapelāna un taujā – ko nepieciešams mainīt. Viņiem tiek sniegtas atbildes.