NATO spēku pārdislocēšanu uz Austrumeiropas valstīm Rasmusens uzskata par savlaicīgu, turklāt 1997.gadā pieņemtais NATO un Krievijas padomes dibināšanas akts paredzēja, ka «pašreizējā un pārskatāmā drošības vidē NATO īstenos teritorijas aizsardzību, neizvietojot būtiskus kaujas spēkus». «Tagad mēs esam pavisam jaunā situācijā, jo Krievijas agresīvā uzvedība ir radījusi jaunu drošības vidi. Dibināšanas aktā mēs runājām par pašreizējo un pārskatāmo drošības vidi, bet tā ir dramatiski mainījusies. Tātad arī mums ir jāmaina sava nostāja šajā jautājumā. Tas ir iemesls, kāpēc ir pilnīgi pamatots NATO lēmums palielināt savu militāro klātbūtni austrumos. Es domāju, ka mēs to izdarījām īstajā laikā un tas nosūta ļoti skaidru signālu Krievijai, ka viņiem nevajadzētu pat domāt par uzbrukšanu kādai no Baltijas valstīm vai kādam citam NATO sabiedrotajam, jo tas nozīmētu 5.panta aktivizēšanu,» uzsvēra Rasmusens.
Jautāts par to, cik tālu ir gatavs iet Krievijas prezidents Vladimirs Putins, Rasmusens norādīja, ka Kremlim patlaban ir svarīgi paturēt savus kaimiņus vājus un atkarīgus no Krievijas, taču atklāts uzbrukums Baltijas valstīm nav ticams, jo tās ir aizsargātas.
«Domāju, ka viņam ir savs ģenerālplāns, kura mērķis ir Krievijas diženuma atjaunošana teritorijās, kuras bija Padomju Savienības sastāvā. Lai to panāktu, viņam ir nepieciešams paturēt savus kaimiņus vājus un atkarīgus no Kremļa. Viņš ļoti vēlas kaimiņus atturēt no integrācijas NATO un ES. Šā iemesla dēļ tas sniedzas daudz tālāk par Ukrainu. Jārunā ir arī par Piedņestru un Moldovu, Dienvidosetiju un Gruziju, par Kalnu Karabahu starp Armēniju un Azerbaidžānu. Jo šie karstie vai iesaldētie konflikti Krievijai tuvās kaimiņvalstīs kalpo viņa mērķim saglabāt kaimiņus vājus un atkarīgus no Krievijas, turklāt viņš attur kaimiņus no īstas integrācijas vai dalības Eiropas Savienībā un NATO,» sacīja bijušais NATO ģenerālsekretārs.