Te var būt Krievijas ietekme Latvijā, te var būt Krievijas spiediens uz vairākiem cilvēkiem aģentūrās, bet nav neviena iemesla, lai uzvestos, kā īstai Eiropas Savienības valstij.
Cilvēks ir nogalināts, tā ir asins nauda, un Latvijai ir savi pienākumi,» norāda Brovders.
No Ekonomikas policijas vadītāja Pētera Bauskas vārdiem noprotams, ka viņš neredz, kur ir problēma. Izmeklēšana notiekot, ko saņem, to apstrādā.
«Man grūti komentēt Hermitage pārstāvja izteikumus. Visu, ko mēs saņemam, mēs analizējam un likumā noteiktā kārtībā sniedzam atbildes, un nesen arī ir no Hermitage saņemtas ziņas kaut kur uz 15 sējumiem, jāveic analīze, jāsaprot, vai šīs ziņas attiecas uz šo kriminālprocesu, varbūt jāsāk jauna izmeklēšana. Tātad policija strādā,» skaidro Bauska.
Latvijā «Hermitage» pārstāv bijušais tieslietu ministrs, advokāts Jānis Bordāns. Viņš uzskata, ka izmeklētājiem pašiem būtu vairāk jācenšas sadarboties ar saviem kolēģiem citās valstīs, jāapmainās ar informāciju un jācenšas noskaidrot, kas vainīgs pie tā, ka netīrās naudas pārskaitījumi tik brīvi ceļojuši caur Latvijas bankām.
«Un tā informācija, sevišķi banku jomā it sevišķi, kas saistīta ar finansēm, patiesību sakot, ar mūsdienu tehnoloģijām viņu varbūt ir noslēpt arvien grūtāk un grūtāk, un tās pēdas ir izsekojamas. Nu, man vēl jo vairāk būtu tāds, nu, novēlējums un domas mūsu tiesībsargājošajām iestādēm pievērst tam uzmanību un nebūt tiem, kas ir pēdējie pie noziegumu atklāšanas, kad viņiem jau burtiski ar pirkstu iebaksta – re, re, kur ir pierādījumi,» uzsver Bordāns.