Tāpat internetā atrodama informācija, ka Pevcovs ir starp tiem pazīstamiem Krievijas iedzīvotājiem, kuri ir parakstījuši petīciju par pilnīgu aborta aizliegumu Krievijas teritorijā.
Radio «Baltkom» Pevcovs, kuram esot Šengenas vīza, paudis neapmierinātību par Latvijas varas lēmumu, jo esot aizskartas viņa tiesības pārvietoties pa pasauli. Aktieris apgalvojis, ka nekādus pārkāpumus pret Latvijas valsti neesot izdarījis un acīmredzot vērsīšoties Latvijas vēstniecībā, lai noskaidrotu iebraukšanas aizlieguma iemeslus. Pevcovs arī pieļāvis vēršanos starptautiskā tiesā, jo esot pārkāptas viņa cilvēktiesības, turklāt apdraudēts arī esot viņa kā cilvēka, kurš pildot visas saistības, vārds.
Imigrācijas likums paredz, ka iekšlietu ministram ir tiesības ieceļošanas aizlieguma sarakstā jeb «melnajā sarakstā» iekļaut personas, pamatojoties uz kompetentas tiesībsargājošās iestādes atzinumu.
Ministrs, piemēram, var iekļaut personu sarakstā, ja ir pamats uzskatīt, ka ārzemnieks darbojas pretvalstiskā vai noziedzīgā organizācijā, rada draudus valsts drošībai, sabiedriskai kārtībai vai arī ārzemnieks izdarījis smagu noziegumu.
Iekšlietu ministra pieņemtais lēmums ir administratīvs akts. Lēmums ir pārsūdzams Augstākajā tiesā. Ja tas balstās uz valsts drošības iestādes izlūkošanas vai pretizlūkošanas darbību rezultātā iegūtu informāciju, lēmumu var pārsūdzēt ģenerālprokuroram, kura lēmums ir galīgs.
Savukārt ārlietu ministrs lemj par ārzemnieka iekļaušanu «melnajā sarakstā», ja viņš ir Latvijai nevēlama persona jeb persona «non grata». Par personu «non grata» var atzīt personu, kas pieder pie valsts diplomātiskajām vai konsulārajām amatpersonām. Ārlietu ministra lēmums pēc būtības ir uz ārpolitikas apsvērumiem balstīts lēmums, kas nav pārsūdzams.