Viņš uzsvēra, ka arī patlaban, atgriežoties 2014.gada situācijā, par labāko piedāvājumu tiktu izvēlēts «KVV Group». «Vērtējām ne tikai cenu, bet arī piedāvātos nodrošinājumus, investora rīcībā esošos finanšu līdzekļus ražošanas atjaunošanai. Šis piedāvājums bija labākais,» uzsvēra Velmers.
Jautāts, kāpēc investora darbība noveda uzņēmumu līdz jaunai maksātnespējai, Velmers norādīja, ka «acīmredzot investori kaut kur pārrēķinājās, kļūdījās savās prognozēs un biznesa plānos».
Krastiņš piebilda, ka gan 2014.gadā, gan arī patlaban situācija metalurģijas nozarē Eiropā ir smaga. «2014.gadā bez «Liepājas metalurga» pārdošanā bija vēl 10 metalurģijas uzņēmumi Eiropā. Pārdevēju bija daudz, pircēju - maz. Tas, ka par «Liepājas metalurgu» izdevās saņemt 10 investoru saistošos piedāvājumus, starp tiem izvēlēties labāko un pārdot uzņēmumu, vērtējams kā labs rezultāts,» sacīja Krastiņš.
Kā vienu no galvenajiem iemesliem, kāpēc rūpnīcas darbība pēc pārdošanas nebija veiksmīga, Krastiņš minēja to, ka uzņēmuma modernizācija iepriekš tika paveikta tikai daļēji.
«Uzņēmumā bija ļoti moderna tēraudkausēšanas krāsns un novecojusi padomju laika velmētava, kas turklāt atradās ielas pretējā pusē. Modernas velmētavas izveide un tās pārcelšana blakus kausēšanas ceham ir viens no nosacījumiem, lai samazinātu elektroenerģijas patēriņu un ražošanas atjaunošana būtu iespējama,» sacīja Krastiņš.
Viņš uzsvēra, ka uzņēmumam būtu ļoti svarīgi ražot nevis armatūras stieņus, bet gan produkciju ar augstāku pievienoto vērtību. Jautāts, kas ir galvenie priekšnosacījumi, lai rūpnīca strādātu sekmīgi, Krastiņš norādīja, ka būtiska ir elektroenerģijas izmaksu samazināšana, jo obligātā iepirkuma komponente ir otra lielākā izdevumu pozīcija produkcijas pašizmaksā.