Turklāt daļa cilvēku aiziet pa alkoholisma taku, jo mūsdienās alkoholiskie dzērieni ir ne tikai viegli pieejami, bet pat tiek uzspiesti ar dažādām reklāmām, akcijām un skaistām pudelēm. Piemēram, kāda kafejnīca lepojas ar uzrakstu «Hokejs bez alus ir daiļslidošana». Vai Jāņu laikā, iebraucot benzīntankā, cilvēks tiek mudināts iegādāties alus kasti, jo tādā veidā saņems atlaidi degvielai.
Vienlaikus Helms ir pārliecināts, ka mūsdienās situācija atkarību jomā ir līdzīga tai, kāda bija pirms tūkstošiem gadu. Jau Buda ir teicis, ka maldi no ārpuses ir saldi, bet iekšpusē – rūgti, savukārt realitāte no ārpuses ir grūta, bet iekšā – salda.
Kā dzīvot alkoholiķu bērniem?
Ārsts piekrīt, ka saistībā ar alkoholismu pastāv ģenētiskā predispozīcija, bet labā ziņa ir tāda, ka Austrumu medicīna varot ļoti sekmīgi likvidēt gan fizioloģisko tieksmi, gan ģenētisko noslieci uz alkoholismu.
Rietumu zinātnes pārstāvji izpētījuši, ka embrijam ir tik senas orgānu struktūras kā žaunu aizmetņi. Kārlis Gustavs Jungs ir norādījis, ka cilvēka enerģijas pirmavoti ir psihē. Austrumu medicīnā par šīm lietām zināja jau iepriekš, un tā piedāvā metodes, kā pārcirst alkoholisma saiti starp bērniem un vecākiem un vecvecākiem, kas bijuši alkoholiķi.
Austrumnieki biežāk aizraujas ar citām apreibinošām lietām
Helms zina stāstīt, ka Austrumos dzīvojošajiem cilvēkiem ir nedaudz citādāks ķermenis nekā rietumniekiem, piemēram, savādāka enzīmu sistēma aknās, tāpēc viņi fiziski nevar tik daudz un brīvi lietot alkoholu, piemēram, pēc saspringtas darba dienas iedzert pāris konjaka glāzes, kā to dara rietumnieki.