Tomēr Andersons piebilda, ka šo
labo ideju īstenošanu pagaidām apgrūtina neizpratne par to, kas notiks tālāk un kādas izmaiņas ir gaidāmas.
Tāpēc Izglītības un zinātnes ministrijai ir jāpieliek maksimālas pūles, lai plānotās izmaiņas tiktu skaidrotas un tad atbalsts no pedagogiem būšot.
«Mēs esam par izmaiņām izglītības standartā, jo ir būtiski kā mēs mācām bērnus un kādas zināšanas vēlamies tiem iedot,» piebilda Andersons.
Jau ziņots, ka augstskolu absolventiem un profesionāļiem no šodienas sākusies pieteikšanās programmai «Iespējamā misija», jo dalība tajā ļaus divus gadus strādā Latvijas skolās par pilna laika skolotājiem un pasniedz savai izglītībai atbilstošus mācību priekšmetus, informēja programmas Partnerības un komunikācijas vadītāja Indra Zomerovska.
2016.gada OECD publiskajā Ziņojumā par izglītību, Latvijas izglītības sistēma ir novērtēta kā viduvēja, salīdzinot ar citām OECD valstīm, tāpēc «Iespējamā misija» aicina augstskolu absolventus un profesionāļus mobilizēties cīņai ar viduvējību.
«Latvijas nozīmīgākais resurss ir cilvēki, tāpēc svarīgi palīdzēt katram bērnam Latvijā sasniegt augstus rezultātus. Mums vajag papildspēkus cīņā ar viduvējību, tāpēc aicinām augstskolu absolventus un profesionāļus pievienoties programmai, lai radītu nepieciešamās pārmaiņas klasēs, skolās un sabiedrībā. Tā būs iespēja attīstīt arī sevi un kopā padarīt Latviju par labu piemēru visai pasaulei,» uzskata programmas direktors Kārlis Andersons.