Tiek lēsts, ka Latvijā ar hronisku C hepatītu slimo ap 40 tūkstoši cilvēku. Slimība turpina strauji izplatīties, īpaši gadījumos, kad slimnieki paši nezina, ka ir inficēti. Tādu varētu būt pat puse no kopējā slimnieku skaita. Gan 2014., gan 2015. gadā reģistrēja ap 1700 hroniska C hepatīta jaunu saslimšanas gadījumu, šā gada pirmajos sešos mēnešos – 854.
Līdz 2016. gada janvārim medikamentus C hepatīta ārstēšanai valsts apmaksāja 75% apjomā, līdz ar to pacienta līdzmaksājums bija 25% un veidoja ap 150-200 eiro mēnesī. Ārstēšanās ilgums bija pusgada līdz gada garumā. Tātad vienam pacientam ārstēšanās izmaksāja vismaz 1000 eiro, turklāt bez garantijas par sekmīgu rezultātu, jo tā sauktajai interferona terapijai diemžēl ir blaknes, tā nav viegli panesama un tikai aptuveni puse no pacientiem tika izārstēta.
No 2016. gada Latvijā C hepatīta ārstēšanas iespējas vērtējamas kā labas,
jo līdz ar piešķirto 6,6 miljonu eiro papildu finansējumu pacientiem, tāpat kā Igaunijā, Lietuvā un citās Eiropas Savienības valstīs, vairs nav jāveic līdzmaksājumi un kompensējamo zāļu sarakstā ir iekļauti vairāki inovatīvi medikamenti. Jauno zāļu terapija dod 95% - 100% iespēju izārstēties, ir augsti efektīva, ārstēšanās ilgums ir īss, tomēr lielo izmaksu dēļ to šobrīd lieto tikai patiešām smagos gadījumos. Noteiktā kārtība paredz, ka jaunā terapija galvenokārt pieejama tiem pacientiem, kuriem aknu bojājumi strauji progresē aknu cirozē, bet pārējiem tiek nodrošināta dinamiskā novērošana.
«Jaunās paaudzes inovatīvo medikamentu iekļaušana kompensējamo zāļu sarakstā un kompensācijas palielināšana līdz 100% C hepatīta pacientiem ir nodrošinājusi vairākus ieguvumus. Pirmkārt, tas ļauj ārstēšanos sākt tiem slimniekiem, kuri iepriekš to nevarēja atļauties lielā līdzmaksājuma dēļ. Otrkārt, un tas ir ļoti būtiski, raugoties no efektivitātes viedokļa, – jaunās zāles dod pozitīvu rezultātu. Atšķirībā no agrāk lietotās interferona terapijas, kura ilga pusgadu vai gadu, taču izārstēšanos nodrošināja mazāk nekā pusei pacientu, jaunie medikamenti dod gandrīz simtprocentīgu iespēju izārstēties, turklāt saīsina terapijas laiku līdz trijiem vai sešiem mēnešiem.