Igaunijas amatpersona arī uzsvēra, ka Lielbritānija nekad nav uzspiedusi savus ekspertus Igaunijai, bet gan ir jautājusi, vai ir jomas, kurās Igaunijai būtu nepieciešama ārēja palīdzība.
«Patiesībā viņi nekad nepiedāvāja nosūtīt to vai citu [ekspertu]. Gluži pretēji, viņi jautāja, kas mums ir nepieciešams, jo pārņēmām viņu prezidentūru un viņi mūs saprot,» komunikāciju ar Lielbritānijas pusi komentēja Jēratss, runājot par to, ka nākamā gada otrajā pusē Lielbritānijai bija paredzēts būt ES prezidējošajai valstij, bet pēc referenduma, kurā valsts iedzīvotāji atbalstīja izstāšanos no bloka, tā atteicās no savas prezidentūras.
Jēratss uzsvēra, ka runa ir par ekspertu piesaisti, nevis darba grupu vadīšanu, kura tiks uzticēta tikai prezidējošās valsts pārstāvjiem. Tāpat viņš nepieļāva iespējamību, ka Lielbritānijas ekspertus varētu piesaistīt jomās, kas ir īpaši jūtīgas saistībā ar Lielbritānijas izstāšanos no ES, tādēļ britu eksperti piedalīsies jautājumos, kas nav saistīti ar izstāšanās sarunām un finanšu sektoru, kas tajās būs nozīmīgs jautājums.
Igaunijas amatpersona informēja, ka valsti interesē Lielbritānijas zināšanas cīņā pret terorismu. «Būtu noderīgi, ja viņi sniegtu mums kādu fona informāciju, jo viņi šajā jautājumā ir vieni no labākajiem pasaulē,» Jēratss teica.
Kā četras galvenās jomas, kurās varētu piesaistīt Lielbritānijas ekspertus, viņš minēja sarunas par ES attīstības palīdzību Āfrikai, enerģijas tirgus izveidi, eksporta kreditēšana un jūras lietām un attiecībām ar Londonā bāzēto Starptautisko Jūras lietu organizāciju.