Tagad eksperti aicina liberāļus uz pašattīrīšanos – likvidēt vecās partijas, atlaist vecus līderus un - apvienoties. Taču tam, ka tas notiks, netic neviens. Vienlaikus samazinās arī «Vienotās Krievijas» atbalsts – neskatoties uz 54% uzvaru, neatkarīgie aprēķini rāda, ka reāli nobalsojušo skaits ir samazinājies par desmito daļu. Tas nozīmē, ka aug to iedzīvotāju daļa, kuriem nav par ko balsot.
Karnegi centra eksperts Aleksandrs Baunovs saka: «Ir kaut kāds cilvēku skaits, visticamāk, vairākums, kas kaut ko grib, bet nezina ko. Opozīcija mūs neinteresē, komunistus mēs negribam, Putins mums arī nepatīk. Tas ir diezgan bīstami.»
Levada centrā pētnieki uzskata - ko patiesi domā šie cilvēki, Krievija uzzinās pēc diviem gadiem. Levada centra sociologs Deniss Volkovs:
«Naudas rezerves vēl ir, bet pēc 2018.gada tās beigsies un tad attieksme pret varu turpinās krist. Un kas tad notiks, šo sabiedrības daļu vispār būs neiespējami prognozēt.»
Politologa Dmitrija Oreškina organizētā projekta «Tautas vēlēšanas» brīvprātīgie novēroja balsu skaitīšanu un konstatēja – lielajās Krievijas pilsētās falsifikāciju tikpat kā nebija, bet daudzos reģionos pēc vietvaras norādes vienkārši «uzzīmēja» vajadzīgo rezultātu - aptuveni trešdaļa «Vienotās Krievijas» balsu nāk no šādiem mazskaitlīgiem vēlēšanu apgabaliem.
Politologs Dmitrijs Oreškins: «Liela daļa Krievijas izsakās par eiropeisko attīstības ceļu: vienkārši pasaka – skaitīsim balsis godīgi, labi? Bet ir reģioni ar citu sistēmu – lūk, jūsu, vēlētāju darbs, ir atbalstīt varu, izrādīt lojalitāti. Viņuprāt, vēlēšanas ir nevis varas eksāmens, bet tautas lojalitātes pārbaude. Un, manuprāt, šī ir augošā plaisa starp divām kultūrām Krievijā, kas apdraud valsts vienotību. Ja kādreiz Maskava ies demokrātijas ceļu, šo «īpašo» reģionu elites sapratīs, ka godīgās vēlēšanās viņiem nekas «nespīd» – un viņi var izvēlēties atdalīties, veidot pašu kņazistes.»