Lai gan Valsts prezidentam un viņa kundzei vispār nevajadzēja darboties kā modeļiem, rodas arī jautājums,
kāpēc Vējoņi demonstrēja Osmuškinas tērpus, nevis citas dizaineres radītus apģērba gabalus.
Latvijā taču ir tik daudz pazīstamu dizaineru...
Ja Vējoņu pāris vēlējās, viņi varēja organizēt skaistu pastaigu pa skaistām dabas takām, kur viņi dodas Osmuškinas veidotajos tērpos, bet viņiem nevajadzēja pozēt kā modeļiem, Strautmane rezumēja.
Šajā gadījumā Vējoņi darbojās kā pliki modeļi, ko nostāda kameras priekšā un fotografē.
Kā aģentūrai LETA iepriekš norādīja prezidenta preses padomnieks Jānis Siksnis, Osmuškina ir viena no Latvijas modes māksliniecēm, ar kurām sadarbojas Valsts prezidents un Iveta Vējone, pasūtot sev tērpus. Fotosesija tapa šīs sadarbības gaitā personīgajam arhīvam. Vēlāk Osmuškina piedāvāja foto izmantot itāļu žurnālam, pret ko prezidents neiebilda.
Siksnis skaidroja, ka tā ir zināma prakse, ka valstu amatpersonas nereti sadarbojas ar pazīstamiem stila konsultantiem un apģērba dizaineriem.
Vienlaikus prezidentam nav bijis nodoma reklamēt vienu konkrētu mākslinieku.
«Tik nelielai valstij kā Latvija ir svarīgi lepoties ar saviem sasniegumiem gan mūzikā, mākslā un sportā, gan arī tādā jomā kā dizains,» uzskata preses padomnieks, piebilstot, ka nekāda veida atlīdzība par šo fotosesiju nav saņemta. Turklāt prezidents, izmantojot Osmuškinas pakalpojumus, pasūta apģērbu un par to pats arī samaksā, norādīja Siksnis.
Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pieprasīs papildu informāciju par Vējoņa dalību modes žurnāla fotosesijā.
Kā aģentūrai LETA teica KNAB preses pārstāve Laura Dūša, publiski pieejamā informācija nesatur ziņas, kas liecinātu, ka Valsts prezidents būtu pieņēmis dāvanas vai izmantojis savu vārdu reklamēšanai un būtu pārkāpis likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» noteiktos ierobežojumus un aizliegumus, tāpēc birojs pieprasīs papildu informāciju, lai lemtu par pārbaudes sākšanas nepieciešamību.