Protams, darbs ar pieaugušajiem arī nav viegls, bet vecais cilvēks savu mūžu jau ir nodzīvojis. Jebkuram savs tuvinieks ir dārgs un par to ir jācīnās, bet manā darbā ir jāmāk nodalīt darbs no mājām. Citādāk var sajukt prātā, ja katru šādu gadījumu pielaiž par tuvu.»
Vecāki nevēlas pieņemt bērna diagnozi
Ļoti smagi savu bērnu aiziešanu pārdzīvo vecāki. «Viņu uzvedība var būt neadekvāta, piemēram, viens bļauj, cits skrien pa nodaļu un raud, cits rauj bērnu. Vecāku reakcijas šādos brīžos ir neiedomājamas.
Medmāsai ir jāmāk nostāties un pateikt stop – vecākiem ir jāsaprot, ka ir pienācis smags brīdis, un tas ir jāpieņem..
Vecākiem ir grūti, ka ārsts pasaka diagnozi un ka diemžēl tur neko vairs nevar darīt. Kurš normāli domājošs cilvēks to vēlēsies pieņemt? Vēl trakāk ir tiem, kuru vienīgajam bērnam ir tāda slimība vai arī ar to cīnās abi ģimenes bērni, kuriem ir vienādas diagnozes. Tā arī gadās.»
Tā kā medmāsas ir kopā ar pacientu 24 stundas dienā 7 dienas nedēļā, viņas pazīst pacientus, kad tie atgriežas pēc vairāku gadu pārtraukuma. Pieredzējušākās darbinieces saka, ka dažus pacientus pazīst jau no zīdaiņa vecuma, kad bērni vēl gulēja šūpulī.
Kas ir medmāsiņas motivācija?
Lai arī medmāsas darbs ir ļoti smags, Liene saka, ka jau bērnībā vēlējās strādāt šai profesijā,bieži operējusi rotaļu lāčus, labojusi lellēm zobus, virtuāli ārstējusi vecāko māsu, špricējusi viņai muskulī un vēnā. Iespējams, tas saistīts ar to, ka viņa nāk no vairāku bērnu ģimenes, ka viņas mamma strādāja aptiekā un ar cilvēkiem, ka viņa visu laiku bijusi saskarsmē ar mediķiem un medikamentiem.