Ārlietu komiteja analizēja Lielbritānijas lēmumus, pirms tā 2011.gadā kopā ar Franciju sāka intervenci Lībijā. Britu valdība toreiz bija paziņojusi, ka šīs intervences mērķis ir aizsargāt civiliedzīvotājus no Lībijas diktatora Muammara Kadafi režīma uzbrukumiem.
«Tā (valdība) nevarēja pārbaudīt patiesos draudus civiliedzīvotājiem, kurus radījis Kadafi režīms; tā selektīvi ņēma par pilnu Muammara Kadafi retorikas elementus; un tai neizdevās identificēt kaujiniecisko islāmistu ekstrēmistu elementu [Lībijas] nemieros,» konstatēts parlamentārajā ziņojumā.
«Lielbritānijas stratēģija bija pamatota ar kļūdainiem pieņēmumiem un pierādījumu nepilnīgu izpratni,» piebilda ziņojuma autori.
Apmēram piecus gadus pēc Kadafi gāšanas un nogalināšanas Lībijā turpinās haoss, divas konkurējošas valdības cīnās par varu un notiek sīvas kaujas par naftas rūpniecības objektiem.
Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Krispins Blants paziņoja, ka Lielbritānijai bija pieejami citi varianti, kuri būtu noveduši pie labāka rezultāta.
«Politiska iesaistīšanās būtu varējusi panākt civiliedzīvotāju aizsardzību, režīma maiņu un reformas par mazāku cenu Lielbritānijai un Lībijai. Lielbritānija nebūtu neko zaudējusi, izmēģinot to, nevis tās vietā koncentrējoties tikai uz režīma maiņu ar militāriem līdzekļiem,» teikts Blanta paziņojumā.